Ayçiçeği ön alım fiyatı açıklandı

2023-2024 Yılı yağlık ayçiçeği ön alım fiyatının belirlendiğini belirten ÇUKOBİRLİK Batman Başkanı Erkan Kağba, “2023-2024 yağlık ayçiçeği ön alım fiyatı ton başına 10 bin 200 TL olarak belirlendi” dedi.

Ayçiçeği ön alım fiyatı açıklandı
Yayınlama: 24.07.2023 17:22:49
147
A+
A-

“NAKLİYE BEDELİNİ KARŞILIYORUZ”

Ortak dışı yağlık ayçiçeği alımına da başladıklarını kaydeden ÇUKOBİRLİK Batman Başkanı Erkan Kağba, “Ortak dışı yağlık ayçiçeği alım fiyatımız ise yağ fabrikamıza teslim edilmesi kaydıyla ton başına fiyatı 10 bin TL +KDV olarak belirlenmiştir. Ürünler ÇUKOBİRLİK Adana yağ fabrikasına teslim edildiğinde nakliye ücreti tarafımızdan karşılanacaktır” dedi.

“ÇİFTÇİMİZİ TÜCCARA MECBUR BIRAKMADIK”

Çiftçinin tüccara mecbur kalmaması için Ticaret Bakanlığına önerdikleri ortak dışı alım tekliflerinin onaylandığını ifade eden Başkan Kağba, “Çiftçimizin tüccara mecbur bırakılmaması adına çalışmalarımız devam edecektir. ÇUKOBİRLİK olarak biz her zaman çiftçimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Çiftçimizin el emeği, göz nuru çalışmasını boşa çıkarmamak ve hak ettiği kazancı elde etmesi, misyonumuz ve vizyonumuzdur. Yağlık ayçiçeğinde verimli bir sezon geçmesini temenni eder, tüm çiftçilerimize ve kamuoyuna saygıyla arz ederim” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.