“Az zamanda çok işler yaptık”

Batman Üniversitesinde düzenlenen ‘Türkiye Yüzyılında Sivil Toplumun Yeri ve Önemi’ konferansında açıklamalarda bulunan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 2,5 yıllık zaman içerisinde çok iş yaptıklarını ifade etti.

“Az zamanda çok işler yaptık”
Yayınlama: 23.07.2023 11:44:18
Düzenleme: 23.07.2023 11:45
71
A+
A-

Ektikleri tohumların kendisini gösterdikçe mutlu olduklarını belirten Rektör Demir, “Yeni bölümler açtık ve açmaya devam edeceğiz. Diş Hekimliğini kurduk, öğrenci alıyoruz, almaya devam edeceğiz. Burada, Batman’da öğrenci alacağız. Ayrıca Tıp Fakültesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Üniversitemizin bu anlamda yurt içinde ve yurtdışında repütasyaonu artıyor. Bunu da siz sivil toplum örgütleri ve kanaat önderlerimizin bilgisine sunup, aktarmak istiyorum” dedi.

“AKADEMİSYEN SAYIMIZ 464’TEN 563’E YÜKSELDİ”

Akademisyen sayılarının büyük bir artış içinde olduğunu kaydeden Rektör Demir, “Akademisyen sayımız 464 iken 563 akademisyene ulaştık. Geçen sene 2021’de 25 hocamız  doçent oldu; 2022’de ise 32 hocamız doçent unvanını aldı. Aslında bu da Batman Üniversitesindeki akademik çalışma ortamının çalışma ortamıyla doğru orantılı bir şey. Ayrıca TSE belgesi aldık. Yani kalitemiz Türk Standartları Enstitüsü tarafından onaylandı. Eylül’de yeni dönemimiz başlayacak. Bitirdiğimiz yıldaki doluluk oranımız yüzde 98,2 idi. Bu sene ne olacak hep beraber göreceğiz. Öğrenci alan program sayılarımızda artış var. 2021’de 71 iken, bu sene 2023’te 81 oldu” dedi. Siz sivil toplum örgütlerinin destekleriyle, sizin evladınız, komşunuz, bizim evladımız bu üniversitede okuyor ve okuyacak. Üniversitemizin çıtasının her yıl yükselmesinin bize katkı sağlayacağı inancını taşıyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.