Batman Üniversitesi bölüm sayısını arttırdı

2021, 2022 ve 2023 yıllarına ilişkin Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna göre Batman Üniversitesi önlisans ve lisans programlarında her yıl artış gösteriyor.

Batman Üniversitesi bölüm sayısını arttırdı
Yayınlama: 26.07.2023 14:46:17
68
A+
A-

2021 yılına ait Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda Batman Üniversitesi 46’sı önlisans, 25’i lisans olmak üzere toplam 71 program yer alırken, 2022 yılına ait Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda Batman Üniversitesi 50’si önlisans, 29’u lisans olmak üzere toplam 79 program yer almıştı. 2023 Yılına ait Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda da Batman Üniversitesi programlarında artış gözlenmiş olup 50’si önlisans, 30’u lisans olmak üzere toplam 80 program kılavuzda yer aldığı belirlendi. Programlardaki bu artışın, 2023 Yükseköğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı Yerleştirme Sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversitede öğrenci sayısında da artış sağlaması bekleniyor.

“ÜNİVERSİTEDE GEREKLİ ALTYAPIYI OLUŞTURDUK”

Üniversitedeki bütün birimlerindeki gelişmeleri yakından ettiklerini belirten Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, program ve öğrenci sayılarının sadece nicelik olarak değil nitelik olarak da artması için gerekli altyapıyı oluşturduklarını belirtti. Batman Üniversitesi’nin fiziki imkânlarının yanı sıra akademik ve bilimsel gelişimine de her geçen gün yeni bir ivme kazandırıldığına dikkat çeken Rektör Demir, öğrenci odaklı bakış açısıyla nitelikli, bölgenin ve ülkenin teknik ve akademik ihtiyaçlarını karşılayabilecek her programı üniversite bünyesine katmaya çalıştıklarını, gerekli çalışmaları yürütmeye devam ettiklerini ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.