BATMAN’DA KPSS HEYECANI  YAŞANDI

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’da da Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı yaşandı.

BATMAN’DA KPSS HEYECANI  YAŞANDI
Yayınlama: 23.07.2023 13:22:17
108
A+
A-

Kamu kurumlarında işe girmek isteyen lisans mezunu adaylar sınavda ter dökerken, aileler de dışarıda çocuklarının başarılı olması için dua etti.

2023- Kpss Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı,  Batman’da yapıldı. Adaylar, KPSS’nin ilk oturumu için sabahın erken saatlerinden itibaren sınav merkezlerine geldi. Burada güvenlik kontrolünden geçirilen adaylar, saat 10.00’a kadar okullara alındı. ÖSYM’nin sitesinden aldıkları sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanları ile sınav merkezlerine gelen adaylar, üzerlerindeki madeni para, kağıt, peçete, kol saati, anahtar ve takılarını girişteki emanete teslim etti. Çocukları sınava giren aileler ise okul bahçelerinde Kuran okuyarak sınavdaki yakınlarının başarısı için dua etti. Sınavın Eğitim Bilimleri oturumu ise saat 14.45’te başladı.

“UMUDUM VAR, İNŞALLAH BAŞARILI GEÇER”

KPSS sınavına giren adaylardan Sevil Kurt, “ hem Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı hem de öğleden sonraki Eğitim Bilimleri Sınavına gireceğim. Ben sınav için çok çalıştım, umudumuz var, bakalım inşallah. Tabii benim bölümüm Edebiyat Öğretmenliği ve ataması zor olan bir alan. Tabii ataması ve kontenjanı biraz daha fazla olsa bizim için daha güzel daha keyifli olacak. İnşallah güzel geçer, tüm adaylara başarılar dilerim” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.