Boğulmalara karşı tatbikat

Batman itfaiyesine bağlı kurbağa adamlar, yaz mevsiminde artan boğulma olaylarına karşı bulanık suda dalış ve boğulma tatbikatı gerçekleştirdi.

Boğulmalara karşı tatbikat
Yayınlama: 16.07.2023 15:31:48
61
A+
A-

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bayram tatilinden bu yana 14 boğulma vakasının gerçekleşmesi üzerine Batman itfaiyesine bağlı kurbağa adamlar, İtfaiye Müdür Vekili ve Dicle Üniversitesi Arama Kurtarma (DÜAK) ekip lideri Mehmet Turgut Tayuzak’la birlikte tarihi Malabadi Köprüsü’nde tehlikeli sularda yüzmenin hayati sonuçlar doğuracağına dikkat çekti. Kurbağa adamlar, bulanık suda dalış ve boğulma tatbikatı da gerçekleştirdi. Batman Belediyesi İtfaiye Müdür Vekili Mizbah Akboğa, Batman Barajı, Batman Çayı, Hasankeyf gibi bölgelerde dalgıçların dalış tekniklerinin geliştirilmesi, bot kullanımı ve bölgedeki suların tanınmasına yönelik hizmet içi eğitim programı hazırladıklarını söyledi.

“1 AYDA 14 BOĞULMA VAKASI YAŞANDI”

1 Ayda 14 boğulma vakasının meydana geldiğini söyleyen Aktan, “Batman ve Batman’a yakın yerlerdeki 7 vakaya bizzat kendi ekibimiz müdahale etti. 7 tane cansız beden çıkardık. Artık bu durumların durmasını istiyoruz. Emin olun o ailelerin feryatlarını duyduğumuz zaman biz de üzülüyoruz. Bizim de çocuklarımız var. O acı belki tarif edilemez bir acı ama biz de hissediyoruz onlarla beraber. İnşallah bu durum azalır ve insanlarımız bilinçli olur” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.