Diş Hekimliği Fakültesi akademisyenleri ile görüştü

Bölgenin ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda tercih edilme oranı yüksek fakülteler, bölümler ve programların açıldığı Batman Üniversitesinde Diş Hekimliği Fakültesi ile toplam fakülte sayımız 11’e yükseldi.

Diş Hekimliği Fakültesi akademisyenleri ile görüştü
Yayınlama: 27.07.2023 14:17:28
113
A+
A-

Teknik altyapının ve akademisyen ihtiyacının tamamlandığı diş hekimliği fakültesinde yeni dönemde eğitim, öğretim faaliyetleri için hazırlıklar tamamlandı. Paydaşları ile sürekli işbirliği içinde olan ve çağın gereksinimlerine ayak uyduran fakültenin akademisyen kadrosuyla bir araya gelen Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, merkez kampüs diş hekimliği laboratuvarlarını gezerek, son gelişmeleri yakından takip etti.

“DONANIMLI DİŞ HEKİMLERİ OLARAK YETİŞECEKLER”

Preklinik ve simülasyon laboratuvarlarını ziyaret eden Rektör Demir, “Fakültemiz çağdaş klinik eğitimi için diş ünitleri, radyolojik görüntüleme cihazları, her branşa özgün dental aletler ve malzemeler açısından en üstün teknolojik donanıma sahiptir. Öğrencilerimiz son teknoloji ile donatılmış fakültemizde klinik eğitimlerini alarak, güncel bilgi ve deneyime sahip en son teknolojiyi kullanabilen diş hekimleri olarak ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde görev alabilecekler. Pedodonti Klinik bilimler ve Temel Bilimler Bölümleri ve Oral Diagnoz, Ağız Diş Çene Cerrahisi, Ortodonti, Endodonti, Periondontoloji, Konservatif Diş Tedavisi anabilim dallarında klinik bilimlere ait dersler ve uygulama eğitimi alanlarında yetkin, çağdaş bilgi ve beceri sahibi, araştırmacı, ulusal ve uluslararası platformda vizyon sahibi, güçlü bir akademik kadronun olacağı Diş Hekimliği Fakültemizde 30 öğrenci kontenjanı bulunmaktadır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.