“Ek zam talebinde ısrarcıyız”

Türkiye Emekliler Derneği  (TÜED)  Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen,  Ankara’da Genel Başkan Kazım Ergün ile Başkanlar Kurulu Toplantısına katılarak tüm emekli aylıklarına zam yapılması konusunda ısrarcı olduklarını belirttiler. 

“Ek zam talebinde ısrarcıyız”
Yayınlama: 24.07.2023 17:21:38
Düzenleme: 24.07.2023 17:23
84
A+
A-

Toplantıdan çıkan kararları kamuoyuyla paylaşan Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, “Taban aylıklar iyileştirilmeden ve aylık hesaplama sistemleri değiştirilmeden yüzdeli zamlarla emeklilerin refahını artırmak mümkün değil” dedi.

TÜED’in paylaşımında “Emeklilerin kök aylıkları yetersiz kaldığı için 15 milyon emekli, yapılan düşük zamlar nedeniyle büyük hayal kırıklığına uğradı. Taban aylıkları iyileştirilmeden ve aylık hesaplama sistemleri değiştirilmeden yüzdeli zamlarla emeklilerin refahını artırmak mümkün değil. Derneğimizin aylıklara 4 bin lira seyyanen zam talebi karşılık görmediği için milyonlarca emekli geçinmekte zorlanıyor. Bunun görülmesini ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın seyyanen zam önerimizi bir kez daha yeniden değerlendirmesini talep ediyoruz.” İfadelerine yer verildi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.