Ekmen’den ihale çıkışı

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, vergiler artırılırken devletin tasarrufa gitmemesini 6 Şubat depremlerinden sonra yapılan ihaleleri gündeme getirerek hükümete sordu.

Ekmen’den ihale çıkışı
Yayınlama: 16.07.2023 14:25:31
243
A+
A-

Seçimden sonra vergilerin artırılmasıyla ilgili konuşan Ekmen, “Bebek bezinden araçların ikinci kez vergilendirilmesine kadar sıradan insanların birçoğunun etkileneceği bir vergi düzenlemesi bütçe açığını kapatmaya yetecek midir, devlet tasarruf bağlamında birtakım düzenlemeleri düşünmekte midir?” dedi.

Ekmen, devletin tasarruf etmesine dikkat çekerek deprem bölgesindeki ihalelerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlediği yaklaşık maliyetin 3 ila 5 misli fiyatına verildiğini söyledi. Ekmen, “Mesela başta TOKİ’nin deprem bölgesinde yaptığı ihaleler olmak üzere devletimiz bu yeni dönemde davetiyeli işlere son vermeyi düşünmekte midir? TOKİ deprem konutlarının yaklaşık maliyet civarına çekilmesi düşünülmekte midir? Yine bu bağlamda bürokraside hangi tasarruf tedbirleri alınması düşünülmektedir?” diye konuştu. Ekmen ayrıca “Vatandaş temizlik maddelerinden tasarruf ediyorsa bürokrasi de lüks araç saltanatında, uzun konvoylarda, harcırahlarda eksiltmeyi veya son vermeyi düşünmekte midir?” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.