Elma Sokağı eski günlerini arıyor

Batman’ın en eski güzergahlarından ve ticaretin organik ürünlerin adresi konumundaki Elma Sokağı adeta yokları oynuyor. Yüksek fiyatlar yüzünden iş yapamadıklarını dile getiren esnaflar,  “Fiyatları aşağı çekmemize rağmen alıcı yok” dediler. Peynirci, baharatçı, sakatatçı, yöresel köy ürünler satanlar gibi onlarca esnaf, artan pahalılık ve zamlardan dolayı ürünlerini satamadıklarını belirterek eski şaşalı günlerini özlediklerini kaydettiler.

Elma Sokağı eski günlerini arıyor
Yayınlama: 12.07.2023 18:14:04
84
A+
A-

“FİYATLAR UYGUN AMA ALAN YOK”

Zamanında vatandaşların yoğun ilgisi ve kalabalıktan dolayı adım atılacak yerin bile bulunamadığı yerde şimdilerde büyük bir sessizlik ve durgun piyasa ortamı hakim. Elma Sokağının en eskilerinden deneyimli bir esnaf, “Genel olarak burada çerez ve cevizli köy sucukları gibi yöresel ürünlerin satışını yapıyoruz.  Ama fiyatlar pahalı olduğu için vatandaşların alım gücü olmadığı gibi biz de satışını yapamıyoruz. Yani iki açıdan da iş yok. Geçen sene 60 TL’ye sattığımız cevizli sucuğumuzu bu sene de aynı fiyata satmamıza rağmen kimse almıyor. Leblebi de geçen sene 60 TL idi bu sene de 60’a satıyoruz. Ama gelin görün ki yine satamıyoruz, yine iş yok” dedi.

HAYAT PAHALILIĞI BAHARATLARI DA VURDU

Birçok çeşit ve kalitede baharat satışlarının da olduğunu söyleyen esnaf, “Baharat satışlarımız da maalesef pahalılıktan nasibini almış durumda. İnsanlar fiyatı yüksek bulduğu için alamıyor. Baharat olarak da Batmanlılar genel olarak pul biber, isot ve karabiber gibi ürünlere rağbet ediyor. Bu ilgi de maalesef yüksek fiyatlara takılmış durumda. Bir zamanlar kalabalık insan topluluklarından dolayı Elma Sokağından geçemezdiniz ama şimdilerde ne iş kaldı ne de müşteri “ diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.