“Emekliler hayal kırıklığı içinde”

Türkiye Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, emeklilere verilen zammın kabul edilemez olduğunu belirterek, emekliler olarak hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi.

“Emekliler hayal kırıklığı içinde”
Yayınlama: 10.07.2023 17:53:29
160
A+
A-

“ZAMDAN ÖNCE VERGİ AÇIKLAMAK ŞIK OLMADI”

Emekli aylıklarına yapılacak zamların ve refah payı iyileştirmelerinin açıklanmasından önce vergilere yapılan zamların açıklanmasının da şık olmadığını ifade eden Ekmen, şunları söyledi: “Daha zamlar emeklinin eline geçmeden ve hatta açıklanmadan, nasıl geri alınacağı açıklandı. Milyonlarca emekli tam bir kafa karışıklığı içerisinde ne kadar zam alacağını anlamaya çalışırken, vergi artışlarının oranları hemen belirlendi.”

“EMEKLİ REFAH PAYINI BEKLİYOR”

En düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine yükseltilmesi ve aylıklara seyyanen 4 bin lira iyileştirme yapılması gerektiğini kaydeden Başkan Ekmen, “Hükümetimize sesleniyoruz. Yüksek prim ödeyenlere; nimet-külfet dengesi gereği refah payı artışları verilmesini ve bu rakamların da derhal açıklanmasını bekliyoruz. Emeklilerimize sokağa dökülme çağrısı yapanlara da seslenmek istiyorum. Emekli zaten her gün sokakta en ucuz temel tüketim maddelerini alabileceği marketleri ve pazarları geziyor. Asıl sokağa çıkması gereken TÜİK yetkilileridir. Biz değil onlar sokaklara dökülmeli ve yaşadığımız hayatın gerçeğini görmelidirler. TÜİK rakamları Türkiye’nin gerçeklerinden tamamen uzaklaşmıştır” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.