“Gençler yetişkinlerden daha fazla kitap okuyor”

Batman’da Turgut Özal Bulvarında kitap satışı yaparak okuyuculara ulaşan Faik Aslan, Batman’da gençlerin yetişkinlerden daha fazla kitap alıp okuduğunu belirtti.

“Gençler yetişkinlerden daha fazla kitap okuyor”
Yayınlama: 10.07.2023 15:14:00
34
A+
A-

Genç kitap satıcısı Aslan, “Gençlerin kitap okuma oranı daha fazla. Daha çok klasikler ve gençler tarafından yazılan popüler ürünleri okuyorlar. Yani gençler, okumayı seviyor. Tabii klasikler genç kesimin yanı sıra yetişkinler tarafından da çok okunuyor. Tabii bu genç kesim arasında ağırlık kadınlarda. Çünkü erkekler kadınlara nazaran daha sık dışarı çıkıyorlar. Sahada dolaşıp geziyorlar, eğleniyorlar. Mesela birçok genç kız gelip ‘ben bugün dışarı çıktım, 10 gün sonra da kitap almaya gelebilirim’ diyor ama erkek öyle değil. Yani genel olarak kadınlar evde, erkekler ise dışarıda. Dolayısıyla kadınların erkeklere oranla daha çok okumasını buna bağlıyorum” dedi.

“KİTAPLAR ÇOK PAHALANDI”

Kitapların baya pahalandığını kaydeden “Bugün en ince bir kitap 60 TL civarında olmuş. Tabii 200 TL ve üzerine kadar çıkan kitap fiyatları var. Tabii bir öğrenci için 60 TL’lik bir kitap bile pahalı geliyor. Çünkü iki günde bir kitap alıp okuyanlar var. Bu da 10-15 kitap demek.  Dolayısıyla kitaplar pahalı. Zaten yetişkinler çok nadir kitap alıp okuyor” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.