“İluh hastanesi acil servisi olarak kullanılıyor”

Batman’ın sağlık sorunlarını basın mensuplarıyla paylaşan Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı İbrahim Halil Dursun, mahallelerde açılan semt polikliniklerinin kullanılamadığını ve çoğu sağlık hizmetinin Eğitim ve Araştırma hastanesi üzerinden yürütüldüğünü kaydetti.

“İluh hastanesi acil servisi olarak kullanılıyor”
Yayınlama: 06.07.2023 18:35:56
393
A+
A-

“SEMT POLİKLİNİKLERİ İŞLEVSİZ HALDE”

Büyük bir heyecanla açılan semt polikliniklerin zaman içerisinde işlevsiz hale geldiğini ifade eden Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Batman Şube Başkanı İbrahim Halil Dursun, “İluh Devlet hastanesinin eski imajını kaybetmesi sebebiyle hastaların bu hastaneyi fazla tercih etmemesi ve hastanenin adeta acil servis olarak kullanılır duruma gelmesi sonucunda maalesef ki 600 bin nüfusu olan şehrimizin çoğu sağlık hizmeti Eğitim ve Araştırma hastanemiz marifetiyle yürütülür hale gelmiştir. Lakin bu hastanemizde de hasta yoğunluğu, fiziki mekanların iyi dizayn edilememiş olması, yıllardır süren bakım onarım çalışmaları, hastanenin sürekli şantiye alanına dönüştürülmesi ve burada sayamayacağımız kadar fazla olan sağlık personellerimizin yaşadığı sorunlar ve sair durumlar hasebiyle hem sağlıkçılarımız hem de hizmet alan vatandaşlarımız son zamanlarda problemler yaşamaktadır. Bunun için milletvekillerimizin, bürokratlarımızın girişimiyle temelleri kısa sürede atılan 500 yataklı hastanenin en kısa sürede açılması temennimizdir” dedi.

“PET CT CİHAZI AKTİF HİZMET VERMİYOR”

Sıra bulamamaktan yakınan hasta ve hasta yakınlarının hedef tahtasında çoğu zaman sağlık çalışanlarının olduğunu kaydeden Başkan Dursun, “Bulunamayan randevudan ve olmayan personellerden ötürü sağlık çalışanlarımızın artık sözel ve fiziksel şiddete maruz kalmasını istemiyoruz. Eğitim ve Araştırma hastanesinde Cildiye, Nöroloji, KVC, KBB, Beyin Cerrahi, Radyoloji (USG), Çocuk Alerji ve İmmünoloji, Çocuk Gastro ve Cerrahi, Plastik Cerrahi, Nükleer Tıp ve Radyoterepi alanlarında ciddi personel eksikliği bulunmakta olup Mhrs ve muayene sorunlarının çözümünün eksikliklerden kaynaklandığı aşikardır. Aynı zamanda yılan hikayesine dönen PET CT cihazının alım süreci maalesef hala tamamlanmamış, bu cihaz hala aktif hizmet vermemekte ve hemşerilerimiz hala il dışı sevkleriyle uğraşmaktadır. Bu sorun ilimize zaman ve kaynak açısından büyük bir yük getirmektedir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.