“Kamu çerçeve protokolü belediyelerde de uygulanmalı”

HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Sendikası Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt, Kamu Çerçeve Protokolünün (KÇP) belediyelerde de uygulanması hususunda açıklamalarda bulundu. 

“Kamu çerçeve protokolü belediyelerde de uygulanmalı”
Yayınlama: 25.07.2023 14:20:30
44
A+
A-

Kamu Çerçeve Protokolünün belediyelerde de uygulanması talebini yinelediklerini belirten Başkan Söğüt, “Kamu çerçeve protokolünün belediyeler ve bağlı şirketleri için de uygulanması konusunda mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız kamu çerçeve protokol sözleşmesinin belediyeleri de kapsadığını söyledi. Efendim TÜHİS’e üye değilmiş, bunlar tamamen engellemek için oluşturulan gerekçeler. Belediyeler de bir kamu kuruluşudur, belediyeler ayrı tutulmamalıdır” dedi.

“BELEDİYE EMEKÇİSİ YOK SAYILAMAZ”

Cumhur İttifakı’nın zaferi ile sonuçlanan Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili seçimlerinde belediyelerde çalışan emekçilerin rolünün yadsınamaz olduğuna dikkat çeken Söğüt, “Önümüzde kritik yerel seçimler var. Burada işçilerin kararı önemli etken. Cumhurbaşkanımız, belediye işçisinin ne zor şartlarda çalıştığını çok iyi biliyor ve bu nedenle onlara gerçekten çok değer veriyor. Ancak ne gariptir ki birileri bu sevgiden rahatsız oluyor ki işçinin aleyhine hareket ediyor. Sanki birileri yerel seçimde AK Parti’nin, Cumhur İttifakı’nın kaybetmesi için çaba sarf ediyor. Bakın buradan uyarıyorum. İnsanlara bu şekilde davranarak, şehrin en küçük sokağına kadar ulaşan bu insanları yok sayarak, bunları bir maliyet unsuru görerek seçim kazanamazsınız. Sorunların çözümü için karşılıklı oturup birbirimizi anlamalıyız. Bunlar şehirlerimize hizmet eden insanlar. Belediye ve şirket işçilerini sadece bir maliyet olarak görürseniz kaybedersiniz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.