“Kentin altyapı master planı yok”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in, ‘Yerinde İletişim, Yerinde Çözüm’ mottosuyla başlattığı Mahalle Buluşmaları’nın altıncısını GAP mahallesinde gerçekleşti.

“Kentin altyapı master planı yok”
Yayınlama: 20.07.2023 18:33:09
53
A+
A-

GAP Mahallesi M. Şirin Çelik Taziyeevi’nde gerçekleştirilen mahalle buluşmasında Vali Canalp, üstyapı, imar, ulaşım, eğitim ve sağlık gibi konularla ilgili olarak mahalle sakinlerinden gelen taleplerin çözüme kavuşturulması için ilgili birim amirlerine talimat verdi. Batman’ın Altyapı Master Planının bulunmadığını dile getiren Vali Canalp, “Planlı ve programlı bir altyapı için Altyapı Master Planına ihtiyaç vardır. Altyapı Master Planı ile ilgili şuanda İller Bankası ile görüşme halindeyiz. Batman’ın nüfusu 1 milyonu da geçse, 1 milyon 100 bin bile olursa, Batman düzgün ve planlı bir şekilde büyüyen bir kent hüviyetine kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.

CAFELER SAAT 01.00’A KADAR AÇIK KALABİLECEK

Mahalle sakinlerinin, GAP mahallesi Cafeler Sokağı’nda bazı işletme sahiplerinin 01.00’dan sonra bile açık kaldığını, gürültü ve görüntü kirliliğine neden olduğunu ifade ederek mağduriyetlerini Vali Canalp’e iletti. Bunun üzerine, Vali Canalp, cafelerin saat 01.00’dan sonra kapatılıp, kapatılmaması önerisini oylamaya sundu. Mahalle sakinlerinin çoğunluğunun cafelerin en geç saat 01.00’a kadar açık kalması önerisi kabul edilirken, bundan böyle gece 01.00’den sonra açık kalacak cafeler hakkında cezai işlemin yanı sıra tekrarları halinde kapatma işlemi uygulanmaya başlanacağını belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.