“Kredi kısıtlamaları esnafta ciddi sıkıntı yarattı”

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (BESOB) Başkanı Mehmet Salih Kaplan, bankaların nakdi ve gayri nakdi Kredilerin erişimine getirdikleri kısıtlamalardan dolayı esnaf ve sanatkarların ciddi şekilde sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

“Kredi kısıtlamaları esnafta ciddi sıkıntı yarattı”
Yayınlama: 27.07.2023 16:32:42
101
A+
A-

BESOB Başkanı Kaplan,  pandemi süreci ile birlikte yaklaşık dört yıldır ekonomik anlamında oluşan olumsuz piyasa koşullarında ayakta kalma mücadelesini veren esnaf ve sanatkarların son süreçte her zamanki  dönemlerden daha fazla finansal desteklere ihtiyaç duydukları gerçeği ortadayken bankaların bu tutumu anlaşılır bir durum olmadığını  söyledi.

Başkan Kaplan açıklamasının devamında, “ son dönemde uygulanan kredi politikası tüketici kredilerinde piyasanın aşırı borçlanmasını önlemek anlamında olumlu bir adımdır, ancak ticaretin akışını sağlayan ticari kredi ve gayri nakdi kredi araçları olan çek karnesi, teminat mektubu, DBS vs. gibi ürün tedarik etmekte kullanılan kredi limitlerine getirilen kısıtlamalar,  ticaretin akışını olumsuz etkileyip  esnaf ve sanatkarları zor durumda bıraktı” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.