Mahalleliden ‘asfalt’ tepkisi

Batman Belediyesinin iki sene önce altyapı çalışmaları başlattığı Bahçelievler mahallesinde tüm cadde ve sokaklar asfaltlanırken, Yıldırım sokak ise es geçildi.

Mahalleliden ‘asfalt’ tepkisi
Yayınlama: 12.07.2023 18:54:36
181
A+
A-

PARKE ÜZERİNE YAMA ASFALT YAPILDI…

Geçen sene sadece yama çalışmasıyla geçiştirilen sokağın bu sene asfaltlanacağı sözü verilmesine rağmen yetkililerin harekete geçmemesi sokak sakinleri ve esnafların tepkisini çekmeye devam ediyor. Mahalle sakinlerinden bir esnaf, “2 Yıl önce mahallemizde altyapı çalışmaları yapıldı ve parkelerin üzerine yama asfalt yapıldı. Dünyada benzeri olmayan bir uygulama. Parkeler sökülmeden üzerine ince asfalt geçildi. Bu yıl hemen hemen Bahçelievler mahallesinin tamamı asfaltlanırken sokağımız es geçildi. Yetkililer bu yıl da sokağımızda asfaltlama yapmayacaklarını belirttiler. Sokağımız hep çukurlu ve yer yer tahrip olmuş; her tarafta yamalar var. Yol demeye bin şahit. Biz sokağımızın bir an önce asfaltlanması konusunda yetkililere tekrar çağrıda bulunuyoruz” dedi.

“GİDER OLMADIĞINDAN BODRUMLARI SU BASIYOR”

Bahçelievler mahallesi Yıldırım sokakta bulunan Güner İş Merkezi binasının sahibi Mehmet Mehdi Güner, “Geçen sene Belediye tarafından yarım yamalak asfalt döküldü. Her taraf yama dolu. Bazı yerler kazıldı ama öylece bırakıldı. Oluklar tahrip olduğu için biriken sular binamızın bodrumuna giriyor.  Burada gider vardı o gideri de kapattılar. Bizler, esnaf arkadaşlar telefon açtık, belediyeye gidip durumu anlattık ama sonuç alamadık. Biz de doğrusu durumumuzu, sıkıntımızı kime anlatacağımızı, nereye şikayet edeceğimizi bilemiyoruz. Öylece şaşkın ve perişan haldeyiz. Biz bu sokağımıza doğru dürüst bir asfalt çekilmesini istiyoruz. Gideri olmayan, her tarafı yamalı, oluksuz, çukurlarla dolu bir sokak mı bize reva görüyorlar? Yetkililerin bu sıkıntımızı gidermesini istiyoruz. Sokaktaki aksaklık ve tahribatların elden geçirilip ardından da sokağımıza, mahallemize yaraşır bir asfalt serimi istiyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.