Sason’da ilk gençlik ve doğa kampı

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde daha önce Hasankeyf kalesinde ilki yapılan gençlik ve doğa kampının ikincisi Sason’un Kınalı köyündeki mesire alanında yapıldı.

Sason’da ilk gençlik ve doğa kampı
Yayınlama: 31.07.2023 12:33:51
47
A+
A-

Sason Kaymakamı Murat Mete’nin destekleriyle yapılan gençlik kampında 26 çadır kuruldu. Kamptaki gençleri yerinde ziyaret eden Kaymakam Mete, bu tür doğa ve gençlik kamplarını yaygınlaştıracaklarını söyledi. Kaymakam Mete, “Sason ilçemizin her bölgesi birbirinden güzel. Bölgemizde akarsu, doğal güzellikler, dağlarımız, sayısız kamp ve doğa etkinliği yapılabilecek yerlerimiz var. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün destekleriyle yaptığımız ilk gençlik ve doğa kampı gençlerimizden ve doğasever vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü. Kampta doğaseverlerimizle sohbet etme ve yeni fikirleri hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Bu tür etkinliklerin ilçemizde yapılıyor oluşu çok güzel bir olay. Sasonumuzun kamp etkinliklerinin yapılabileceği birçok güzel noktasının var olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tür etkinliklere her zaman destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“YENİ KAMP PROJELERİMİZ VAR”

Sason’da ilk ‘Doğa ve Gençlik’ kampını hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını belirten Sason Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eşref Çelik, devamının geleceğini söyledi. Müdür Çelik, “Sason her yönüyle muhteşem bir doğaya ve güzelliklere sahip. Amacımız turizmin yeni gözdesi olan doğa kampçılığını ilçemizde yaygınlaştırmak, yerli ve yabancı kamp severleri ilçemize çekmektir. Kamp için ilçe olarak bütün alt yapı imkânlarına sahibiz. İlk doğa ve gençlik kampımız başarılı geçti. Şimdiden talepler gelmeye başladı” diye konuştu. Öte yandan Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr ise yeni dönemde Batman merkezde, ilçe ve uygun beldelerde kamp programlarını hayata geçireceklerini belirterek kamp severlere müjdeyi verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.