“Transfer şampiyonu değil, lig şampiyonu olmak istiyoruz”

“Transfer şampiyonu değil, lig şampiyonu olmak istiyoruz”
Yayınlama: 13.07.2023 14:41:06
Düzenleme: 13.07.2023 15:03
119
A+
A-

“BATMANLILARIN TAKIMIDIR”

TPAO Kristal Park’ta ilk basın toplantısını düzenleyen Petrolspor yönetim kurulu, sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu. Basın açıklaması öncesi Kulüp Başkanı Mustafa Demir, yönetim kurulunun görevlendirmelerini de açıkladı. Önceki yönetimlere teşekkür eden Demir: “Bir önceki süreçte elini taşın altına koymuş, gerçekten büyük fedakarlıklar yaparak çalışmış yönetimler oldu. Hepsi bu kulübe hizmet etmek amacıyla çalışmışlar. Kendilerine verdikleri hizmetlerden dolayı özellikle teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 1 aydır süren devir süreci vardı. Kurumsallaşma adına elimizden gelen tüm çabayı gösterdik. Özellikle Milletvekilimiz sayın Ferhat Nasıroğlu’nun bu süreçteki çabalarına bir Batmanlı olarak teşekkür ediyorum. Petrolspor tüm Batmanlılarındır. Herkesin bu takım ile ilgili bir şeyler söyleme hakkı vardır. Saygı çerçevesinde her türlü eleştiriye açığız. Mahremiyet sınırları içerisinde her türlü şeffaflığı göstereceğiz” dedi.

“KURUMSAL BİR YAPI OLUŞTURUYORUZ”

Yeni dönemde kulübün şahıslara bağlı olmadan, tamamen kurumsal yapı içerisinde ayakta kalacağına dikkat çeken Demir: “Kurumsal yapı altında kişilere bağlı olmadan, şahıslara bağlı olmadan bir yönetim tarzı geliştirmek istiyoruz. Yöneticilerin ön plana çıkmadığı, çıkmayacağı, sadece futbolcuların ön plana çıkacağı bir süreç olsun istiyoruz. Taraftarlarımız için de şunu söylemek gerekiyor. Taraftar hancı biz yolcuyuz. Taraftarı olmayan kulüplere futbolcular gitmek istemiyorlar. Buradaki en büyük değerlerimizden biri taraftarlarımızdır. Biz taraftarlarımızı stadyuma çekmek için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Hepimiz aynı gemideyiz. Dolayısıyla bu gemiyi hep birlikte limana getireceğiz” dedi.

“8 FUTBOLCUYLA DAHA PRENSİPTE ANLAŞTIK”

Transfer süreciyle ilgili de bilgi veren Demir: “Dış transferlerde şu ana kadar 4 oyuncuyla anlaştık.  Akın Akman, Aykut Çift, Halil Yılmaz ve Emre Aydın’la anlaştığımızı duyurmuştuk. İç transferde de Batmanlı gençlerimiz ve büyük önem verdiğimiz Fatih Gök, Bedran Ekin, Hüseyin Elma ve Semih Tek ile anlaştık. Ayrıca prensipte anlaştığımız 8 oyuncu daha var. Bunları da kısa süre içerisinde açıklayacağız. Ayrıca önümüzdeki hafta Batman’daki amatör kulüp başkanlarıyla bir araya geleceğiz. Bize gerçekten faydalı olabilecek yetenekli oyuncular varsa dile getirirlerse biz bu oyuncuları da kampta değerlendirmek istiyoruz. Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay çok tecrübeli, Türk futboluna damga vurmuş bir isim. Kendisi de gençler konusunda çok istekli. Şehri gezdi, dolaştı. Kendisi burada çok ciddi bir potansiyel olduğuna inanıyor. Gerçekten gelecek vaat edecek, gerçekten faydalanabileceğimiz, gelişim sağlayabileceğimiz oyuncular varsa, biz onları kampta denemek istiyoruz. Biz transfer şampiyonu değil, lig şampiyonu olmak istiyoruz” diye konuştu.

“TPAO İLK ETAPTA 40 MİLYON TL GÖNDERDİ”

Takımın yeni sezon bütçesiyle ilgili sorulara da yanıt veren Başkan Demir, şöyle devam etti: “TPAO, ilk etapta 40 Milyon TL’lik bir kaynak sundu. Bunun yaklaşık 10 Milyon 200 Bin TL’sini mevcut borçlara ayırdık ve neredeyse hepsini ödedik. Elbette sezon içerisinde ihtiyaca göre TPAO’nun desteği yine olacak. Bunun yanı sıra yönetim kurulumuzda yer alan arkadaşlarımızın da takıma maddi katkısı olacak. Bu rakamları açıklamak istemiyoruz ama verdikleri bu destek karşılıksız olacak. Kulübe destek olarak sunulacak.”

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Öte yandan Bölge Müdürü Demir’in başkanlığındaki yönetim kurulunda yer alan isimlerin görevlendirmesi ise şöyle: “Mert Nasıroğlu (As Başkan), Mustafa Balaban (Futbol Şube Sorumlusu), Fereç Kılıçer (Mali İşler Sorumlusu), Cemal Kaya (Kurumsal İletişim-Basın Sözcüsü), Ziyaeddin Beyca (Hukuk İşleri), Hıdır Taymur (Stad ve Taraftar Sorumlusu)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.