Tüp fiyatlarından rekor yükseliş

Son zamanlarda artan vergi artışları ve özellikle benzin ve motorin başta olmak üzere birçok ürüne gelen zamlar vatandaşların yoğun tepkisine neden olurken, tüpgaz fiyatları da zamlardan nasibini alarak 435 liraya ulaşarak adeta rekor kırdı.

Tüp fiyatlarından rekor yükseliş
Yayınlama: 17.07.2023 14:17:41
Düzenleme: 17.07.2023 14:18
101
A+
A-

Küçük tüplerin de 100 TL olduğu süreçte hayat pahalılığıyla boğuşan vatandaşlar, ne yapacaklarını şaşırmış durumda.  Artık her şeyin lüks olmaya başladığını ifade eden vatandaşlar, “Küçük bir tüp bile 100 TL oluyorsa artık konuşacak bir şey kalmıyor. Bu gidişle yemek yapmak için eski usul olduğu gibi ateş yakıp üzerinde yemek pişirmek suretiyle hayatımızı idame ettirmeye çalışacağız. Bir büyük tüp geçen sene 300 TL iken bu sene 450 TL’ye dayanmış. Gerçekten çok pahalı. Bu zamların bir an önce aşağılara çekilmesi lazım çünkü bu kadar yüksek zamlar belimizi  kırmış durumda” dediler.

“YILBAŞINDA 500 LİRAYI BULUR”

Öte yandan bir tüp bayii yetkilisi, yılbaşında bir büyük tüp adedinin 500 TL’ye kadar yükselebileceği öngörüsünü taşıdığını belirtti. Bayii yetkilisi, “Bu kış, yani yılbaşında tüp fiyatının 500 Lira olabileceğini tahmin ediyoruz. Geçen sene 60-70 TL civarında olan küçük tüp fiyatı da bu süreçte 100 TL olmuş durumda. Tabii fiyatların bu denli yüksek seyretmesinde dolar kurundaki artışa bağlıyoruz. Çünkü dolar artışına bağlı olarak maliyetler, nakliye vb. unsurlarda da artış oluyor. Yakıta gelen zamları da dolara bağlıyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.