Uzman Eller Projesi hibe sözleşmesi imzalandı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Uzman Eller Projesine başvuru yaparak projeden faydalanmaya hak kazanan 34 girişimci ile Batman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında sözleşme imzalandı.

Uzman Eller Projesi hibe sözleşmesi imzalandı
Yayınlama: 27.07.2023 14:12:13
43
A+
A-

Batman Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Dr. Reşat Çiftçi, “Proje ile amacımız bilgi ile toprağı birleştirmek, bilgi, ile hayvancılığı buluşturarak üniversite mezunu gençlerimizin edindikleri teorik bilgilerin sahadaki uygulamalarını devlet eliyle daha iyi noktalara taşımalarını sağlamaktır. Kırsal alandaki tarımsal üretim yapan işletmelere örnek ve önderlik yapacak olan 34 proje sahibi üreticimize her türlü destek verilmeye devam edecektir. 2023 yılında onaylanan projelere toplamda 8 milyon 500 bin TL hibe ödemesi yapılacaktır” dedi.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında; Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesinin Desteklenmesine İlişkin 4046 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ve bu karar bağlı olarak çıkarılan tebliğ ve uygulama rehberi doğrultusunda; kırsal alanda yaşayan, yaşamayı taahhüt eden; meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri bölümlerinden mezun olanların uygulayacağı bitkisel üretim, hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, yöresel ürünler ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi ile bu ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, ve depolanmasına yönelik projelere hibe desteği verilmekte.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.