1 Milyon kişiye hizmet veriyor

Yenilenen Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 1 milyonu aşkın hastaya hizmet verdiğini belirten Batman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, hastanenin yeni yüzüyle bölgenin sağlık üssü olmaya aday olduğunu kaydetti.

1 Milyon kişiye hizmet veriyor
Yayınlama: 20.08.2023 17:43:23
404
A+
A-

“NİTELİKLİ AMELİYATLAR GERÇEKLEŞTİRİLİYOR”

Yenilenen Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 1 milyonu aşkın hastaya hizmet verdiğini söyleyen Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, “Batman ilimizin merkezde 500 bine yakın olmak üzere toplamda 640 bine yakın bir nüfusu bulunmaktadır. Fakat bunlarla birlikte çevre illerdeki ilçelerin yakın olması hasebiyle daha doğuda olan illerimizden gelen hastalarımız ve buna binaen Kuzey Irak’tan gelen hastalarımızı da işin içine kattığımız zaman yaklaşık 1 milyonun üzerinde bir hasta grubuna Batmanımızdaki Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmet vermektedir. Nitelikli ameliyatlarımız göz hastalıklarında, ortopedi branşında ve diğer benzeri cerrahi gerektiren ameliyatlar salonlarımızda yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

“EKSİK BRANŞLARDA ATAMALAR YAPILIYOR”

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde eksik görülen ve mevcutta bulunmayan branşlar için hekim atamaları yapıldığını aktaran Canpolat, “Eğitim ve Araştırma Hastanemizde şu anda uzman hekim olarak görev yapan arkadaşlarımıza ilaveten devlet hizmet yükümlüsü kadrosuyla 2 ayda bir uzman hekim ataması yapılmaktadır. Eksiklik görülen veya mevcutta bulunmayan branşlarda Bakanlığa başvuruda bulunarak eksik uzman hekim ve pratisyen hekim atamalarını ilimize kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.

“SAĞLIKTA GELİŞİME AÇIK BİR İLİZ”

Batman’ın genç nüfus itibari ile sağlıkta gelişime açık bir il olduğunu kaydeden Canpolat, sözlerini şöyle tamamladı: “Batman ili sağlıkta gelişime açık bir il. Çünkü merkez nüfusu itibarı ile Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip 7’nci iliyiz. Dinamik bir yapıya sahip. Sağlık hizmetlerinde ise bizde Batman İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu dinamizme, bu hızlı gelişim sürecine hem hastanelerdeki yenilenen birimlerimiz, açtığımız yeni özellikli birimler hem de yeni yaptığımız birinci basamak, ikinci basamak tesislerimizle bu dinamizme, bu gelişime eşlik etmeye çalışıyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.