30 Ağustos resepsiyonuna yoğun ilgi

Batman’da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün 101. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenler, Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in ev sahipliğinde Vali konağı bahçesinde verilen resepsiyonla sona erdi.

30 Ağustos resepsiyonuna yoğun ilgi
Yayınlama: 31.08.2023 14:53:12
72
A+
A-

Yoğun ilgi gören 30 Ağustos resepsiyonuna Vali Ekrem Canalp, eşi Ayten Canalp, Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Mehmet Ali Koç ve protokol hazır bulundu. Resepsiyona katılan davetlileri kapıda tek tek karşılayan Vali Ekrem Canalp ve eşi Ayten Canalp, davetlilerin bayramlarını kutladı.

VALİ CANALP’TEN VATAN VURGUSU…

Tek bir vatanı olamayanların ne halde olduklarını anlamak için çok uzaklara gitmeye gerek olmadığını belirten Vali Canalp, “Bugün burada arabanıza binin 2 saatlik bir mesafe ile Suriye’ye gidin. Eğer tek vatanınız yoksa aslında sizin yaşam alanınız da yoktur demek oluyor. Eğer bir olursanız, beraber olabilirsiniz. Sizin güçlü bir vatanınız olur, güçlü bir devletiniz olur, güçlü bir ordunuz olur ve siz geleceğe bakabilecek halde olursunuz. Bu bayram adı aynı zamanda Zafer Bayramı olmanın ötesinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının da bayramıdır, ordu bayramıdır aynı zamanda. Biz tarihimizde ordumuzu her zaman işin baş tacı tutmuş olan bir milletiz. Onun için hepimiz, ordumuz söz konusu olduğu zaman gözümüz gibi titreriz ve öyle olmamız da gerekiyor” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.