8 Ayda 50 bin ton asfalt serildi

Batman Belediyesi, AYKOME (Altyapı Koordinasyon Merkezi) çalışmaları tamamlanan mahallelerde üstyapı çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor.

8 Ayda 50 bin ton asfalt serildi
Yayınlama: 27.08.2023 16:02:11
30
A+
A-

Farklı mahallelerde çalışmalarını sürdüren Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, yıl sonuna kadar hedeflediği 120 bin ton asfalt serimi ve 450 bin metrekare kilitli parke taşı serimini gerçekleştirmek için büyük çaba sarf ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Ali Eraslan, 19 Mayıs Mahallesi’ne 15 bin metrekare kaldırım çalışmasına başladığını söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Eraslan’a Belediye Fen İşleri Müdürü Fırat Gümüş ve teknik personel de eşlik etti.

Fen İşleri Müdürü Fırat Gümüş, Batman genelinde yapılan çalışmalarda 19 Mayıs-Çay-Çamlıca Mahallesi özelinde 85 bin metrekare kilitli parke taşı çalışması gerçekleştirileceğini, dayanıklılığını yitiren ve AYKOME çalışmaları sırasında deforme olan kaldırımlarında en hızlı şekilde yenileneceğini söyledi. 2023 yılı asfalt sezonunun ortalarında olunmasına rağmen bugüne kadar 50 bin ton asfalt serimi gerçekleştirildiğini kaydeden Müdür Gümüş: “8,5 kilometre uzunluğunda yeni yol açtık. Hedefimiz sene sonuna 80 kilometre uzunluğunda yeni yol açmak, toplamda 120 bin ton asfalt ve 450 bin metrekare kilitli parke taşı ile sezonu kapatmaktır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.