“90’lı yıllarda daha çok kazanç vardı”

Batman Komando caddesi üzerinde faaliyet gösteren Çam Çeyiz & Manifatura Mağazası işletmecisi Mehmet Çelebi, 90’lı yıllarda bugüne kıyasla çok daha fazla kazandıklarını belirtti.

“90’lı yıllarda daha çok kazanç vardı”
Yayınlama: 20.08.2023 13:50:13
103
A+
A-

Sektör olarak totalde 36 yıldır çalıştığını kaydeden Çelebi, “90’lı yıllarda seyyar satıcı olduğum dönemlerde manifatura işinde bugünlere kıyasla çok daha fazla kazanıyordum. Uyku seti, yorgan, battaniye, perde, döşek yüzleri ve nevresim takımları gibi ürünler satıyorum. 27 Yıldır bu dükkanda manifaturacılık yapıyorum. 1990-98 yılları arasında bu işi seyyar olarak yaptım. O zamanın şartları maddi ve manevi olarak bugünlere kıyasla çok daha iyiydi. Ama şimdilerde esnaf artık kendi geçimini sağlayamaz duruma geldi” dedi.

“MALİYETLERDE BÜYÜK BİR ARTIŞ VAR”

Mevcut piyasa koşullarının gittikçe kötüye gittiğine dikkat çeken Çelebi, “Maliyetler çok aşırı artmış durumda. Ürün fiyatlarında yüzde 200-300 oranında artış var. Geçen sene 100 TL’ye aldığımız bir ürünü şimdi 500-600 TL’ye alıyoruz. Sattığımız ürünlerin yerini doldurma şansımız da kalmadı. Yani şu anki satışımızın amacı da, diyoruz ki çark dönsün. Ama bugün-yarın durumun ne olacağını bilemiyor ve önümüzü göremiyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.