Akgün’den örnek davranış  

Batman Hürriyet Mahallesinde ikamet eden bisiklet tamircisi Yunus Akgün, aşırı sıcaklar nedeniyle içecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına her gün bir kap su bırakıyor.

Akgün’den örnek davranış  
Yayınlama: 09.08.2023 14:59:42
Düzenleme: 09.08.2023 15:00
103
A+
A-

Yaz mevsimiyle Batman’da hava sıcaklıkları zaman zaman 40 dereceyi aşarken, sokaklarda susuzluk çeken hayvanların imdadına altın kalpli bisikletçi yetişiyor. Sokak hayvanlarına duyarlılığıyla tanınan Akgün, mahalle sakinleri tarafından takdir görmeye devam ediyor.  Hayvan dostu bisiklet tamircisi Akgün, aşırı sıcaklar nedeniyle zor günler geçiren hayvanlara her gün su kabı bırakarak örnek bir davranış sergiliyor.

“SOKAK HAYVANLARINA DUYARLILIK ARTSIN”

Hayvan dostu Akgün, “ Aslında bu şekilde hem sokak hayvanlarına karşı duyarlılığı arttırmak istiyorum hem de bu su dolu kapları uygun yerlere bırakarak hayvanların yaşamı için hayati bir önem taşıyan bir hareket içinde yer alıyorum. Bu da beni ziyadesiyle mutlu ediyor” dedi.

“LÜTFEN HERKES EV VE İŞYERİNİN ÖNÜNE SU BIRAKSIN”

Batman’da kavurucu sıcakların bunaltıcı seviyelere çıktığı bir dönemde vatandaşlara çağrıda bulunan hayvansever Akgün, “ Unutmayalım ki sokak hayvanları da birer canlıdır ve su içmeden yaşayamazlar. Onun için ben de belirli yerlere su kabı bırakıyorum. Buradan tüm halkımıza çağrıda bulunuyorum, lütfen herkes iş yeri veya evinin önüne bir kap su bıraksın. Tüm canlılara sahip çıkmalıyız v Toplum olarak bu konuda farkındalık oluşturduğumuzda inanın dünya daha da güzelleşecek” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.