“Belediye bir emlak kurumu değildir”

Görevden uzaklaştırılan Belediye Eşbaşkanları Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, basın turu kapsamında gazetemizi ziyaret ederek, kayyum yönetiminin imar ve gayrimenkul satışlarıyla ilgili çalışmalarını eleştirdi.

“Belediye bir emlak kurumu değildir”
Yayınlama: 10.08.2023 18:01:47
Düzenleme: 10.08.2023 18:03
521
A+
A-

Batman’ın hemen hemen tüm mahallelerinde sosyal donatı amacıyla şehir planlarında belirlenmiş olan, Belediyenin gayrimenkullerinin satıldığını kaydeden Demir, “Belediye bir emlak kurumu değildir. Belediyeye geçmiş olan parseller, parseller 18 kapsamında vatandaştan kesilmiştir. Bunlar vatandaşın malıdır.  Vatandaştan kesilmiş alanlardır” dedi.

KAMUOYUNA DUYARLILIK ÇAĞRISI…

Hilal mahallesinde buğday pazarı olarak bilinen, belediyeye ait yaklaşık 46 dönümlük alanın belediye hizmet vasfı alanından, Yenileme İmar planı adına çıkarılıp özel kullanım alanına dönüştürüldüğünü kaydeden Demir, “Kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulunuyoruz. Alıcıları da sorumluluğa davet edip bu kirli politikalara alet olmamalarını istiyoruz. Eğer alırlarsa İdare Mahkemesine başvuracağız. Zaten 6,5 ay sonra seçim var. Bu seçimde belediyeyi her halükarda biz alıyoruz. Aldığımızda da bunu alacak insanlara yönelik olarak belediyenin tüm yetkilerini kendilerine karşı kullanacağımızı bilmelerini istiyoruz” dedi. Eşbaşkan Songül Korkmaz da, Batman Belediyesinin ilgili sosyal donatı alanlarını koruması gerekirken tam tersini yaparak, vatandaşın faydalanacağı alanları birilerine rant sağlamak amacıyla satışa çıkardığını belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.