“Beyaz balonlar uçuracağız”

Batman’da 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü bugün saat 13.30’da Atatürk parkında gerçekleştirecekleri kitlesel açıklamayla kutlayacaklarını belirten İHD Batman Şube Eşbaşkanı Av. Ahmet Şiray, açıklamaya katılım çağrısı yaptı. 

“Beyaz balonlar uçuracağız”
Yayınlama: 31.08.2023 14:54:49
554
A+
A-

BARIŞ NÖBETİ TUTACAKLAR…

İnsan Hakları Derneği (İHD) Batman Şube Eşbaşkanları Av. Ahmet Şiray ve Av. Rumeysa Deniz Kaya, İHD MYK üyesi Zeki Tangüner ile beraber gazetemizi ziyaret ettiler. 1 Eylül Dünya Barış Günü münasebetiyle Atatürk Parkında basın açıklaması yapacaklarını belirten İHD Eşbaşkanı Şiray, “Açıklamanın ardından beyaz balonlar uçuracağız. Ayrıca sembolik olarak 10 dakikalık bir barış nöbetimiz olacak. Bu sebeple hem sivil toplum örgütlerini hem de siyasi partileri ziyaret ediyoruz. Geçen sene olduğu gibi bu yılda ortak basın açıklaması yapacağız. Şimdiye kadar 45 civarında STK, meslek odası ve sendika imzacı olacaklarını bize bildirdiler” dedi.

BARIŞ VURGUSU YAPILACAK…

Amaçlarının barışa vurgu yapmak olduğunu kaydeden Şiray, “Şu anda ülkede hakim olan kaotik ortam ve korku ikliminden vazgeçilmesini istiyoruz. Bu konuda hükümete de çağrıda bulunuyoruz. Özellikle ekonomi ve Kürt sorunuyla ilgili olarak yeni adımların atılması için çağrıda bulunuyoruz. Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yöntemlerle çözülmesi talebinde bulunuyoruz. Çözüm yeri de meclistir. Çünkü bu coğrafya savaş, kaos istemiyor. Biz de bu anlamda toplumun, halkın taleplerinin yerine getirilmesi noktasında İHD’yi bir nevi aracı kurum olarak görüyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.