Dağcılar Reşko dağına tırmandılar

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Dağcılık İl Temsilciliği tarafından organize edilen Reşko Dağı tırmanışı yorucu geçen 4 günün sonunda zirve yaptılar.

Dağcılar Reşko dağına tırmandılar
Yayınlama: 31.08.2023 12:31:26
122
A+
A-

Yıllarca yasaklı olan Cilo Reşko dağına Batmanlı dağcılar zirve yaparak büyük bir başarıya imza attı. 4137 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin 2. büyük dağı olan Reşko dağına Batman Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Dağcılık il temsilciliği 7 lisanlı dağcı ile birlikte tırmandılar.

Batman Dağcılık İl Temsilcisi Emrullah Girgin liderliğinde 7 sporcu ile birlikte 27-31 Ağustos tarihinde Cilo Reşko dağına zirve yaptıktan sonra yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin en yüksek 2. Dağı olan Reşko dağına (4135m) klasik rotasından tırmandık. 1. Gün batmandan araç ile Cilo buzullarının olduğu bölgede Kırıkdağ köyünde kamp attık. 2. Gün araç ile Yeşiltaş köyüne oradan Serpel yaylasına 4X4 araç ile gittik. Serpel yaylasından kamp yükümüzle zorlu geçen 6 saat yürüyüşten sonra horkadim kamp alanına vardık. Karşıda sat dağları manzarası ve keklik sesleri eşliğinde kampımızı kurduk. 3. Gün gece saat 3 gibi uyanıp, zirve hazırlığımızı yaptıktan sonra yola çıktık. 6 saat zorlu bir yürüyüşün ardından zirve yapmayı başardık” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.