“Diyarbakır havaalanına ring hizmeti vereceğiz”

Batman Havalimanı’nın Eylül ayında tadilata alınması nedeniyle yolcular, 5,5 liraya Diyarbakır Havalimanına getirilip götürülecek.

“Diyarbakır havaalanına ring hizmeti vereceğiz”
Yayınlama: 08.08.2023 17:26:04
280
A+
A-

Batman Havalimanı’nda bulunan tek pist Eylül ayında bakıma alınacak. Havalimanının kapalı olmasından ötürü yolcular, en yakın havalimanı olan Diyarbakır Havalimanına yönelecek. Vatandaşların mağdur olmaması için Belediye tarafından Eylül ayı boyunca uçak yolcularına 5,5 liraya ring hizmeti verilecek.

“SEFERLER KESİNTİSİZ SÜRECEK”

En düşük otobüs tarifesiyle Diyarbakır Havalimanına hizmet vereceklerini söyleyen Batman Valisi Ekrem Canalp, Eylül ayı aynı zamanda Batman Havalimanı için pistin yenilenmesi ayı olacağını söyledi. Yaklaşık bir aylık bir dönem boyunca uçakların iniş-kalkışa kapalı olacağını belirten Vali Canalp, “Bu süre zarfında bizde Batman Belediyesi olarak belli otobüslerimizi Diyarbakır Havalimanı ile Batman’ın içine ring şeklinde hizmet vereceğiz. Vatandaşlarımız belediyemiz sınırları içerisindeki en düşük otobüs ücret tarifesiyle, uçak biletlerini göstermek suretiyle 5,5 lirayla Batman’dan Diyarbakır Havalimanına, aynı şekilde Diyarbakır Havalimanı’ndan Batman’a ulaşım imkanına bir aylık süreç boyunca kavuşmuş olacaklar. Belediye olarak vatandaşlarımızın en az şekilde mağdur olması için böyle bir imkanı sağlayacağız. Gece saatleri de dahil olmak üzere seferler kesintisiz sürecek. Uçakların indiği saat bilgilerini alacağız ve hangi saatlerde uçak var ise, sabahın erken saatleri de olsa bu hizmeti bir ay boyunca sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.