Geçim kaynağı, karton ve plastik

Batman’da sokak sokak dolaşarak karton, plastik, naylon, pet şişe gibi geri dönüşüm ürünleri toplayarak geçimini sağlamaya çalışan Gülseren Bakış isimli kadın, yaptığı işin ekonomik şartlarını düzeltmediği için mağdur olduğunu belirtti.

Geçim kaynağı, karton ve plastik
Yayınlama: 24.08.2023 13:43:31
140
A+
A-

“BAYRAMLARDA BİLE ÇALIŞIYORUM”

Ekonomik sıkıntılar ve hayat pahalılığından dolayı durup dinlenmeden ve hatta bayram günlerinde bile çalıştığını belirten Bakış, “Allah razı olsun çevremdeki insanlar, komşular bana maddi manevi olarak yardımcı olmaya çalışıyorlar. Ama aynı katkıyı yetkililerden göremiyorum. Kadın halimle çöplerden, oradan buradan hurda toplayarak çocuklarımın rızkını çıkarmaya çalışıyorum” dedi.

“BEL FITIĞI RAHATSIZLIĞIM VAR”

Yıllardır cadde ve sokaklarda, sağlıksız koşullarda çalışarak geçinmeye çalıştığını kaydeden Bakış, “Bel fıtığı rahatsızlığımdan dolayı zaten ağır bir yük indirip kaldıramam. Ben tekstilde iki gün çalıştım ama bel ağrısından dolayı işi bırakmak zorunda kaldım. Bir iş imkanım olsaydı bu mesleği bırakır çalışırdım. Hayat şartları gerçekten çok ağırlaşmış. Mecburen ben de çöplerden, sokaklardan karton ve plastik ürünleri toplayarak geçimimizi sağlamaya çalışıyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.