“Genel bir su sıkıntısı yaşanmıyor”

215 Çalışanıyla 140 bin aboneye hizmet ettiklerini belirten BASKİ yetkilileri, şehirde bayramdan sonra hiçbir şekilde bütün Batman’ı etkileyebilecek bir su kesintisinin olmadığını belirttiler.

“Genel bir su sıkıntısı yaşanmıyor”
Yayınlama: 01.08.2023 17:15:36
100
A+
A-

“24 SAAT ÇALIŞAN BİR KURUMUZ”

Altyapı çalışmalarından kaynaklı patlaklardan yaşanan su kesintilerinin yaşandığını belirten Batman Belediyesine bağlı BASKİ Müdürlüğü yetkilileri, “Spesifik olarak bazı firmaların altyapı çalışmalarından kaynaklı patlaklar olabiliyor. Bunlar da altyapı firmaları ya da bizim nezaretimizdeki ekipler tarafından onarılıyor. Onarıldıktan sonra tekrar su arzı sağlanıyor. Bunun dışında genel bir su sıkıntısı yok. Münferit olarak vatandaşlarımızın su kesintisiyle ilgili problemler yaşanabilir. Bu durumları da belediyemizin haber merkezine 185 veya 153’ü arayarak bildirirlerse biz hızlıca müdahale edebiliriz. 140 bin abonemizin içme ve kullanma suyunu sağlıyoruz. Bunu sağlamakla yetinmiyoruz, aynı zamanda kullandığı suyun tahliyesini de sağlıyoruz. Onu da standartlara uygun şekilde arıtma tesisine götürmekle mükellefiz. Yani 7/24 çalışan bir kurumuz” dediler.

“KURUMLAR KOORDİNELİ ÇALIŞIYOR”

Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) sistemi sayesinde kurumların koordineli çalıştığını belirten yetkililer, “Batman Belediyesi’nin, AKSA doğalgazın, Telekom’un, DEDAŞ’ın çalışmaları ‘biz şu caddede, şu sokakta çalışıyoruz’ diye bu sistemdeki kayda girer. Ekrandan bakarak Batman genelinde hangi sokakta, hangi mahallede kim var biz görebiliyoruz. Bu şekilde koordinasyon sağlanıyor” dediler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.