“Halkın görüşleri önceliğimizdir”

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Örgütü, yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında Ankara’da gerçekleştirecekleri büyük konferans öncesi halk buluşması gerçekleştirdi.

“Halkın görüşleri önceliğimizdir”
Yayınlama: 30.08.2023 12:27:35
67
A+
A-

Petrol İş Batman Şubesi’nde gerçekleştirilen toplantıya DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Özgür Kadın Hareketi (TJA), Barış Anneleri, Yeşil Sol Parti Batman Milletvekilli Zeynep Oduncu, görevden uzaklaştırılan Batman Belediyesi Eşbaşkanları Songül Korkmaz ile Mehmet Demir, MEBYA-DER, Batman Emek ve Demokrasi Platformu, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘KÜRT HALKINA ÇOK YÖNLÜ SALDIRI VAR’

DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, 3 ay önce başlattıkları buluşmalarda özeleştiri temelinde bir yaklaşım içinde olduklarını belirterek, bu buluşmalarda çıkan sonuçların mücadele ağını oluşturduğunu söyledi. Büyük konferans öncesi de halk toplantıları başlattıklarını kaydeden Bayındır, “Büyük bir inanç ve örgütlü bir mücadele ile yola çıkarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkın görüşleri, halkın katılımı önceliğimizdir. Özgürlük mücadelesine öncülük eden partiler gelen eleştirileri dikkate alarak mücadelesini büyütmeli. Eleştiri ve öneriler çerçevesinde hareket etmeli. Bugün Kürt halkının özgürlüğü ezilmiş, baskı altında olan tüm halkların özgürlüğüdür.  Kürt halkına çok yönlü bir saldırı durumu var” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.