Hamalların ekmek mücadelesi

Yarım asırlık hamallar, yük çekme arabalarıyla Batmanlı esnafların Türkiye’nin birçok ilinden sipariş ettikleri malları adreslerine teslim ediyorlar.

Hamalların ekmek mücadelesi
Yayınlama: 01.08.2023 11:25:34
Düzenleme: 01.08.2023 11:38
143
A+
A-

Batman Şafak mahallesinde hizmet veren Batman Taşımacılık firmasında çalışan Mahsum Ergül ve Süleyman Aksak, Türkiye’nin bir çok ilinden sipariş edilen esnaf mallarını tek tek adreslerine teslim ediyorlar. İki tekerlekli pratik yük taşıma araçlarıyla ürün taşıdıklarını belirten 51 yaşındaki Mahsum Ergül, bazen 150 kiloya yakın bir malı küçük aracıyla taşıdığını ifade etti.

“MECBUREN HAMALLIK YAPIYORUZ”

Hamallığı ihtiyaçtan dolayı yaptıklarını belirten Süleyman Aksak, “Başka bir iş yok, mecburen hamallık yapıyoruz. Bu devirde kimse iş vermiyor. Çalışmasak çocuklar aç kalacak” diye konuştu. Bu iş olmasaydı devlet kapısında olmak üzere her işi yapmayı, hatta çöpçülük bile yapmaya razı olduğunu kaydeden 52 yaşındaki emekçi vatandaş Ergül de, “İŞKUR dahil olmak üzere bir çok iş başvurusu yapmamıza rağmen sonuç alamadık. Sadece batıdan gelen malları değil, şehir içinde de ürün taşıma ve teslimatını yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.