“HÜDA PAR saldırıların hedefi oldu”

Ramanlı: Kaynaklar yerli yerinde kullanılırsa yoksullukla uğraşacak kimse kalmayacak

“HÜDA PAR saldırıların hedefi oldu”
Yayınlama: 21.08.2023 14:26:25
86
A+
A-

HÜDA PAR Muş Merkez İlçe Kongresi’nde konuşan Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, devlet organlarında denetim mekanizmalarının yetersizliğine dikkat çekerek kaynakların yerli yerinde kullanılması halinde yoksulluğun gündem olmaktan çıkacağını kaydetti.

Seçimle birlikte HÜDA PAR’ı temsilen Meclis’e girdiklerini hatırlatan Ramanlı, “Eğer biz samimiyetle, ihlasla, ceht ve gayretle davamızın misyonunu yüklenme konusunda zaaf göstermezsek, inancımızı, kararlılığımızı eğer eksiltmezsek günün sonunda başaracağımıza inanıyorum.” dedi. Hiçbir partiye yapılmayan saldırıların HÜDA PAR’a yönelik gerçekleştirildiğini hatırlatan Ramanlı, “Bakın onlarca siyasi parti var bu ülkede, onlarcası da ya kapandı gitti ya da tabela partisine dönüştü. Nice siyasetçiler bu Meclis’e geldiler gittiler ama dikkat edin neredeyse hiçbirine bize yapıldığı kadar bir saldırı yapılmadı. 600 kişilik Meclis’e 4 milletvekili gönderecek olan HÜDA PAR’ın başına gelmedik kalmadı. Tek parti döneminde bu millete kan kusturan CHP zihniyeti 70 yıl sonra iktidar olabilme ihtimalini gördü. Ama bizim sayın Cumhurbaşkanına destek verme açıklamamızdan hemen sonra olmadık bir biçimde sanki onların rakipleri bizmişiz gibi işi gücü bırakıp bize saldırmaya başladılar.” şeklinde konuştu.

“İNSANLARIN HİZMETE İHTİYACI VAR”

Devletin, kontrol ve denetim mekanizmasını oluşturarak harcamaları kontrol altına alması gerektiğini vurgulayan milletvekili Ramanlı, “Kamu, hepimizin parası ile harcamalar yapıyor. Yerinde harcamalar olsun tabi ki, bu insanların hizmete ihtiyacı var. Alt yapı, üst yapı, Muş’un sorunlarının çözülmesi için belki on yıllar öncesinde yapılması gerekenler hala ‘ha yapıldı ha yapılacak’ diye gündemde kalmasın istiyoruz. Bu milletin kaynakları boş şeylere, lüzumsuz işlere harcanmasın istiyoruz. Bunun için bir kontrol ve denetim mekanizması kurulmalı ve işletilmeli istiyoruz. Bugün belki devletin en büyük hastalığı işte bu kontrol, denetim ve teftişin yeteri kadar olmaması. Şayet bu olsa boşa akan kaynakların hepsi belki yerli yerinde kullanılsa bugün içimizde bu yoksullukla uğraşacak kimse kalmayacak. Ve devlet de hizmet edeyim diye Londra tefecilerine mecbur olmayacak, gidip el açmayacak. Ve onların verdiği faiz ile borcu almak zorunda kalmayacak.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.