“Hükümet bizimle alay ediyor”

Kamu emekçilerinin 2024-2025 yıllarını kapsayacak Toplu İş Sözleşme (TİS)  görüşmelerinde  hükümetin vermiş olduğu teklif ile ilgili olarak KESK Batman Şubeler Platformu öncülüğünde basın açıklaması gerçekleştirildi.

“Hükümet bizimle alay ediyor”
Yayınlama: 16.08.2023 17:24:42
174
A+
A-

Etkinliğe SES, Eğitim-Sen, Batman Tabip Odası, İHD, ESM, BES ve TÜM BEL SEN temsilcileri katıldı.  Basın açıklamasını okuyan Batman Demokrasi Platformu dönem sözcüsü Deniz Topkan, insanca yaşanacak bir bütçe için, halktan yana bir bütçe istediklerini belirtti.

“ŞAKA GİBİ AMA NE YAZIK Kİ GERÇEK”

Hak ve özgürlüklerine sahip çıkan kamu emekçileri olarak, KESK’liler olarak bugün Türkiye’nin dört bir yanında alanlarda ve sokaklarda olduklarını kaydeden dönem sözcüsü, SES Batman Şube Başkanı Deniz Topkan, “Sadece kendimiz için değil, göz göre sefalete itilen, verdikleri emekler yok sayılan 12 milyon emeklinin hakkını da savunmak için alanlardayız. Hükümet bizlere altışar aylık dilimler halinde 2024 yılı için % 14+ % 9 maaş artışı, 2025 yılı için ise % 6 + % 5 maaş artışı teklif etmiştir. Şaka gibi ama ne yazık ki gerçek. İktidar, Merkez Bankasının hedeflediği, ama her zamanki gibi tutmayacağı bugünden belli olan enflasyon oranlarının bile altındaki teklifi ile hepimizle açıkça alay etmiştir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.