Husumetli iki aileyi barıştırıldı

Yeşil Sol Parti, aralarında husumet bulunan Akın ve Ablay ailelerini barıştırdı. Batman ve Mardinli gençler arasında yaşanan kavga sonucu bir gencin yaşamını yitirmesinden sonra HDP, DBP ve Yesil Sol Parti İstanbul örgütlerinin araya girmesiyle Akın ve Ablay aileleri barıştırıldı.

Husumetli iki aileyi barıştırıldı
Yayınlama: 13.08.2023 16:52:46
662
A+
A-

Gercüş Gökçepınar ve Ulaş Köy Derneği’nde düzenlenen barıştırma programına Batman milletvekili Zeynep Oduncu, HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Murat Kalmaz, Yesil Sol Parti İstanbul Eşsözcüsü Beser Çelik ve yöneticileri katıldı.

‘BİRBİRİMİZİN ELİNİ TUTALIM’

Buluşmada konuşan milletvekili Oduncu, toplumsal barışa dikkati çekti. İktidarın metropol şehirlerde Kürtler üzerinden özel savaş politikaları yürüttüğünü ifade eden Oduncu, “Bu iktidar sürekli Kürtler üzerinden bir savaş yaratarak bizleri kendi içimizde bitirmeye çalışıyor. Bu konuda dikkatli olmamız gerekir. Bu parti yıllardır barış için mücadele ediyor. Biz bugün bu barış için buradayız. İstiyoruz ki birbirimizin elini tutalım, birbirimizi büyütelim. Gençlerimizin elini tutalım biz tutmasak bu zulüm büyüyecektir” ifadelerini kullandı. Oduncu’nun konuşmasının ardından aileler karşılıklı tokalaşarak aralarındaki husumeti sona erdirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.