“KALİTELİ GÖZLÜK ALMALIYIZ”

Uzman optisyenler, orijinal ve doğru güneş gözlükleri kullanmanın göz sağlığı açısından oldukça önemli olduğuna vurgu yaparak, vatandaşların sahte güneş  gözlüğü  kullanmamaları gerektiğini belirttiler. 

“KALİTELİ GÖZLÜK ALMALIYIZ”
Yayınlama: 09.08.2023 15:41:33
Düzenleme: 09.08.2023 15:45
83
A+
A-

Batman’da hizmet veren Emre Optik firmasının deneyimli ismi Erhan Orhan, “ Sahte güneş gözlükleri tercih edildiğinde tam tersi bir etki yaparak ciddi hastalıklara yol açabildiği uzmanlar tarafından öngörüebiliyor. İnternet sitelerinde satılan gözlükler orijinal değil.  Bilinmedik yerlerden alışveriş yapmak  göz sağlığını tehlikeye atmasına neden olabilir. Güneşi gören herkesin kendini dışarı atıyor. Güneşten gelen ultraviyole ışınlarından da gözlerimizi korumamız gerekiyor ve bunun içinde kaliteli gözlük almamız gerekiyor. Göz doktorlarının işporta ve internetten güneş gözlüğü almayın demelerine rağmen insanlarımız ısrarla internetten alıyor. Uyarılarımızda hepsinin ortak cevabı göze takmadıklarını kafada aksesuar olarak kullandıklarını söylüyorlar. İnternet sitelerinde satılan gözlüklerin çoğunda ultraviyole özelliği yoktur, boyama cam gibi bir şey” dedi.

“GÜVENİLİR YERLERDEN GÖZLÜK ALINMALI ”

Gözlük mağazalarında satılanların hepsinin ultraviyole özelliğine sahip olduğunu belirten optisyen Orhan, “İnternette alınan ürünlerin göze ciddi derecede zararları var, gözlükte UV400 özelliği olması gerekiyor. Ayrıca  bilinen markaların çakmalarına da dikkat edilmeli. Müşteri bizim mağazalarımızda baktığı ürünleri internette bakarak arada müthiş derecede fiyat farkını görünce insanlar ucuz diye oradan alıyor ama orijinal olduğu anlamına gelmiyor. Vatandaşlar bildikleri ve güvendikleri yerlerde alsınlar ki sağlıklı bir şekilde gözlüklerini kullanabilsinler. Güneş gözlüğü kullanmanın yaş sınırı yoktur, 7’den 70’e herkes kullanabilirler. İdeal güneş gözlüğü ortalama 750TL’den başlar ve kalitesine göre değişir” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.