Kentsel dönüşüm çalıştayı gerçekleştirildi

Batman’da inşaat ve gayrimenkul sektörü açısından kentsel dönüşüm uygulamaları ve kentsel dönüşüm ile ilgili yapılacak çalışmaların ele alındığı çalıştay, Vali Ekrem Canalp başkanlığında gerçekleştirildi.

Kentsel dönüşüm çalıştayı gerçekleştirildi
Yayınlama: 08.08.2023 14:39:05
68
A+
A-

‘Şehir İçin Gelecek’ temalı Kentsel Dönüşüm Çalıştayının ilk oturumunda konuşan Vali Canalp, kentsel dönüşümün herkes tarafından farklı algılandığı, tanımının yapılmasının güç olduğu ancak sonunda halk arasındaki söyleminin benimsenerek bu şekilde anılmaya başlandığını ifade etti. Kentsel dönüşümün önemine dikkat çeken Canalp, “Günümüzde kentler, ekonomik sebepler, sosyal gelişimdeki yetersizlik, aşırı nüfus yığılmaları, yanlış yer seçimi ve doğal afetler gibi nedenlerden dolayı yenileme, dönüşüm ve iyileştirmeye yönelik proje ve uygulamalara ihtiyaç duymaktadır. Batman Belediyesi olarak kentlerin sorunlu alanlarını yenileme noktasında sadece mekânsal bir dönüşüm değil aynı zamanda sosyal ve kültürel gelişimin sağlanmasını da hedeflemekteyiz” dedi.

 

İKİNCİ ÇALIŞTAY 14 AĞUSTOS’TA…

Batman Valiliği ve Batman Belediyesi organizasyonunda düzenlenen Kentsel Dönüşüm Çalıştayında, kentsel dönüşümün önündeki engelleri aşmak adına oluşturulan model üzerinde paydaşlar tarafından yapılan analizlerden sonra, konunun uzmanlarıyla bir araya gelerek detaylı bir çalışma yapmak üzere, konuya ilgisi olan tüm paydaşların da davet edilerek 14 Ağustos 2023 Pazartesi günü saat 10.00’da çalıştayın ikinci oturumunun yapılmasına karar verildi. Çalıştaya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, Batman Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürü, Batman Belediyesi İmar Müdürü, Batman Müteahhitler Birliği ve İlimizdeki inşaat müteahhitleri katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.