“Kentsel dönüşüm için önemli adım”

Cumhuriyet ve Şirinevler mahallelerinde kentsel dönüşüm için atılan adımların çok önemli olduğunu belirten müteahhitler, Batman Belediyesinin 50 yıllık çarpık kentsel sorunun çözümü için atılan adımları takdirle karşıladıklarını belirttiler.

“Kentsel dönüşüm için önemli adım”
Yayınlama: 17.08.2023 16:38:59
1.040
A+
A-

“KENTİN GELECEĞİ İÇİN ÖNEMLİ BİR PROJE”

‘Kentsel Dönüşüm Çalıştayı’nı gerçekleştiren Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’e teşekkür eden Huzur Yatırım ve Danışmanlık sahibi, müteahhit Hamdullah Ekmen, kentin kanayan sorunu olan kentsel dönüşüm için atılan adımlarını önemli olduğunu belirtti. Ekmen, “Uzun yıllardır Batman’da müteahhitlik yapmaktayız. Bugüne kadar bir araya gelemeyen müteahhitler, Vali Ekrem Canalp’in katkısıyla bir araya geldi. Şehrin geleceği ve imar sorunlarının çözümü için bu buluşma çok önemliydi. Cumhuriyet ve Şirinevler mahallelerinde kentsel dönüşüm için bir planlama yapılıyor. Kentsel Dönüşme Çalıştayı sayesinde şehrin geleceği için çok iyi yatırımlar gerçekleşecek. İmarla ilgili sayın Valimizin çabalarını takdirle karşılıyoruz. İnşallah olumlu sonuçlar alınacak. Bununla ilgili ciddi gayretler içerisindedir” dedi.

“ÖZEL MODEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Belediye öncülüğünde oluşturulacak model çerçevesinde vatandaşların olumlu karşılaması halinde bu projenin hayata geçirileceğini belirten Ekmen, “Sayın Valimiz Ekrem Canalp’in talimatlarıyla Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğünü yürüten Cengiz Canpolat, çevre ve diğer illerden kentsel dönüşüm için araştırma yaparak kentimize uyarlanacak şekilde bir model geliştirdi. Cumhuriyet ve Şirinevler mahallelerimiz ticari bir merkez olduğu için özel bir model gerçekleştirildi. Mahalle sakinleri bu projeyi onaylarsa hayata geçirilmesi için herhangi bir engel kalmayacak” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.