Market ile pazar arasında büyük fark

Batman’da zincir marketlerin manav reyonları ile semt pazarlarındaki ciddi fiyat farkı tepkilere sebep oluyor. Pazarda kilosu 15 liraya satılan üzüm, marketlerde 45 liradan satılıyor…

Market ile pazar arasında büyük fark
Yayınlama: 15.08.2023 17:52:13
195
A+
A-

PAZARDA 15, MARKETTE 45 TL…

Market ile pazar ürünleri arasındaki ciddi fiyat farklılıkları vatandaşların tepkisine neden oluyor. Zincir marketlerin manav reyonlarında satışa sunulan meyve ve sebzeler, semt pazarlarına göre yüksek fiyatlardan alıcı buluyor. Markette kilosu 45 liraya kadar çıkan üzüm, semt pazarlarında daha uygun fiyattan satılıyor. Semt pazarında aynı ürünler ise kalitesine göre 12 ila 15 liradan alıcı buluyor. Marketler ile pazar arasında sebze ve meyvede oluşan bu büyük fiyat farkı halkın dikkatinden kaçmıyor.

FİYAT FARKI ÇOK AÇILDI…

Market ile pazarlarda sebze ve meyvelerde 3 kat fiyat farkı oluştuğunu belirten vatandaşlar, pazarların yolunu tutuyor. Alışverişlerini genel olarak pazarlarda yaptığını belirten vatandaşlar, “Pazardaki ürün fiyatları marketlere kıyasla çok daha ucuz ve ekonomik. ‘Akşam pazarı’ denilen bir tabir var. Pazarda 8-10 TL olan domates, akşama doğru 5 TL’ye kadar düşebiliyor. Bu durum marketlerde yok. Ayrıca onlarca farklı fiyat seçeneği tercihiniz var. Kalitesine göre 20 TL’ye de üzüm var 10 TL’ye de var. Marketlerdeki oranlar ise çok daha yüksek. Bütçemizi sarsmamak adına market yerine, pazarların yolunu tutuyoruz” diye konuştular.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.