Miniklerden ‘muhteşem’ final gösterisi

Bir Kalp Bin Umut Derneği tarafından çocuklara yönelik icra edilen ‘Yaz Okulu’ etkinliğinin final gösterisi renkli görüntülere sahne oldu.

Miniklerden ‘muhteşem’ final gösterisi
Yayınlama: 20.08.2023 17:36:19
128
A+
A-

Yaptığı çalışmalar ile kalplere umut olmaya devam eden Bir Kalp Bin Umut Derneği, bu kez de ‘Yaz Okulu’ projesine ev sahipliği yaptı. Sunuculuğunu Celal Yılmaz’ın yaptığı programa Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gürbüz,  Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Seval Aksoy, İl Genel Meclis Üyesi Ömer Güzel, Damızlık ve Sığırcılık Birliği Başkan Vekili Nimetullah Durmaz, Dr. Mehmet Nuri Kaya, Batman’ın yetiştirmiş olduğu sanatçılardan Faysal Gönülaçar ve vatandaşlar katıldı. Dernek üyesi sanatçı Celal Yılmaz’ın sunuculuğuyla gerçekleşen final gösterisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Muhteşem final gecesinde   çocuklar, tiyatro oyunu, taekwondo gösterisi, dans, Şirinler ve 7 Cüceler, yaratıcı drama ve  ritim gösterisi icra ettiler.

“55 TANE KÜTÜPHANE KURDUK”

İlk defa bu tarz bir etkinliğe imza attıklarını kaydeden Bir Kalp Bin Umut Derneği Başkanı Veysi Mercimekçi, “Bizler 10’uncu yılımıza giriyoruz. 10 yıl boyunca hiç durmadan çok güzel, değerli gönül dostlarımızla birlikte bu işi Batman’da icra ediyoruz. Batman’da eksik görmüş noktalar nereler ise oralara dokunmaya çalıştık. Öncelikle eğitim dedik ve çocuklarımızı okutabilmek için Batman’daki köy okulları başta olmak üzere 55 tane kütüphane kurduk. Gerçekten kolay bir şey değil. Çünkü köye gidiyorsunuz, fizibilitesini çıkarıyorsunuz, tekrardan gelip kitapları ayarlıyorsunuz, marangozcuya gidiyorsunuz. Yani birçok olayla karşı karşıya kalıyorsunuz. Biz bir tane değil, 2 tane değil, tam 55 tane kütüphane kurduk. Bu anlamda tüm ekip olarak gurur duyuyoruz. Buradan hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“HER YIL ORTALAMA 5 BİN ÇOCUK GİYDİRİYORUZ”

Yetim ve durumu düşük olan çocuklara yönelik yapılan yardımlar hakkında bilgiler veren Başkan Mercimekçi, “Yılda yaklaşık 5 bin çocuk giydiriyoruz. Bununla beraber yaklaşık 5 bin civarında gıda kolisi dağıtımlarımız oluyor ve daha sayamadığımız birçok etkinliklerle ortaya çıkıyoruz. Buradan gönül dostlarına ve bize destek sağlayan tüm arkadaşlarımıza tekrardan teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BELEDİYE OLARAK HER ZAMAN DESTEK VERMEYE HAZIRIZ”

Belge takdim töreninde konuşan Batman Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gürbüz, “Bu tür etkinlikler bizlere güç veriyor ve böylesi güzel ve anlamlı çalışmalara Batman Belediyesi olarak her zaman destek vermeye hazırız. Bu kadar kısa zamanda büyük iş başaran Bir Kalp Bin Umut Derneği ekibini ve hepimize güzel bir final gösterisi sunan sevgili çocuklarımızı tebrik ederiyorum. Ailelerini, eğitmenlerini kutluyorum. Burada programa teşrif eden tüm katılımcılara selamlarımı iletiyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZA KARŞI SORUMLUYUZ”

Ücretsiz gerçekleştirilen atölye eğitimlerinin organizatörü Aysel Akay Çağır, “Geleceğimizin teminatı olarak çocuklarımıza karşı sorumluyuz. Çocuklarımızın sosyalleşmeleri, arkadaşları ile birlikte iletişim içerisinde olabilecekleri, birlikte üretebilecekleri aktif ve katılımcı olmalarını sağlamak adına ve özellikle Telefon, tablet ve TV’ ye karşı alternatif alanlar açmak durumundayız. Organizasyonumuz bu sorumluluk bilinciyle oluşmuştur. Bir Kalp Bin Umut Derneği ve gönüllü eğitmenler ile birlikte bu sorumluluğun altına elimizi, kalbimizi koyduk. Birlikte çok iyi bir proje meydana çıkardık. Çocukların tebessümleri bizim referansımızdır” diye konuştu. Bilinçli bir ebeveyn kitlesi olduğunun da altını çizen Çağır, çocuklarına alan açmak isteyen anne ve babalara çok teşekkür etti. Program, öğrencilere katılım belgeleri ve eğitimcilere teşekkür belgelerinin takdiminin ardından son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.