Mısır fiyat sorununun çözümü için toplandılar

Geçen hafta Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından mısır alım fiyatının ton başına 6 bin TL olarak belirlemesinin ardından Batman gündeminde önemli bir yer tutan bu sorunun çözümü için Batman Ticaret Borsası’nda toplantı düzenlendi.

Mısır fiyat sorununun çözümü için toplandılar
Yayınlama: 28.08.2023 15:40:44
52
A+
A-

Mısır üreticisi çiftçilerin sorunlarının çözümü için HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin öncülüğünde Batman Ticaret Borsası’nda bir toplantı düzenlendi.

Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş ev sahipliğinde yapılan toplantıya HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin ve çiftçi temsilcileri katıldı. Toplantı ile ilgili bilgi veren Başkan Şahin, “Milletvekili Ramanlı daha önce TMO Genel Müdürü ve Tarım ve Orman Bakanı ile görüştüğü ve bu fiyatın çiftçiyi mağdur ettiğini söyledi. Ayrıca toplantıda çiftçilerin mısır ekimi sürecindeki gider hesabını yaptıklarını ve bunun 6, 14-6, 16 arasında bir rakama tekabül etti. Bu hesap cetvelini ve alınan kararı Batman Milletvekili Serkan Ramanlı ile paylaştım. Kendisi de Maliye ve Hazine Bakanı Mehmet Şimşek’e ileteceğini mısır çiftçisinin mağdur edilmemesi ve alım fiyatının 7,5 TL’ye çıkarılması mücadelesini vereceğini söyledi” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.