Olimpik yüzme havuzu denetlendi

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı kapalı olimpik yüzme havuzu, her ay Batman İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı ekipleri tarafından, numune alınarak analiz edilmesi yoluyla denetleniyor.

Olimpik yüzme havuzu denetlendi
Yayınlama: 13.08.2023 12:37:07
36
A+
A-

Batman İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı ekiplerince alınan numune, Batman Halk Sağlığı laboratuarında incelendi. Analiz raporu sonucuna göre  “Çalışılan analizler yönünden 06.03.2011 tarihli ve 27866 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Yüzme Havuzlarının Tabi Olacağı Sağlık Esasları Hakkında Yönetmeliği’ne uygundur” denildi.

“HİJYEN OLMAZSA OLMAZIMIZDIR”

Batman merkez ve ilçelerde bulunan bütün havuzlara büyük önem verdiklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, “İl Müdürlüğümüze bağlı havuzlarımızın tümünde hijyene çok önem veriyoruz. Bu konu ile ilgilenen personellerimizi ara ara il dışına eğitimlere gönderiyoruz. İhtiyaç halinde bazen burada da eğitimler veriyoruz. Çocuk, genç ve yetişkinlerimizi, ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesi kapsamında havuzlarımıza eğitime davet ederken, görevimiz, hem onlara yüzme becerisini öğretmek hem de onların sağlığını düşünerek gerekli tedbirleri almaktır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.