Oto yıkama ücretleri iki kat arttı

Batman’da oto yıkama ve bakım hizmetleri geçen seneye göre artış gösterirken, işletmeciler artan maliyetler nedeniyle fiyatların da arttığını belirttiler.

Oto yıkama ücretleri iki kat arttı
Yayınlama: 31.08.2023 12:40:30
Düzenleme: 31.08.2023 12:43
259
A+
A-

Oto yıkamanın yanı sıra oto iç-dış ve detaylı temizlik fiyatları arttığından dolayı son zamanlarda vatandaşların çoğu kendi imkanlarıyla araçlarını yıkamaya yöneldi. GAP mahallesi Dürümcü Şahin Usta sokağında hizmet veren Güler Oto Güzellik merkezi işletmecisi Enver Demirhan, araç iç dış ve detaylı temizlik fiyatlarıyla ilgili tarife ücretlerini gazetemizle paylaştı.

“MALİYETLER YÜZDE 110 ARTIŞ GÖSTERMİŞ”

Maliyetlerin yüzde 110 civarında artış gösterdiğini kaydeden Demirhan, “6 yıldır bu sektörün içindeyiz.  Otopark, oto yıkama ve oto alım satım hizmeti vermekteyiz.  Geçen sene araç iç-dış temizlik ücreti 60-70 TL arasında iken, bu sene 150 TL’ye yükselmiş durumda. Ayrıca oto kuaför, motor, tavan, bagaj gibi, aracın her tarafında yaptığımız detaylı temizlik hizmetinin fiyatı ise geçen sene 700 TL iken, bu sene 2000 TL oldu” dedi.

“OTO ALIM SATIM OLMASA, KAZANCIMIZ OLMAZDI”

Malzeme fiyatları ve giderlerin artmasından dolayı oto yıkama, oto kuaför,  detaylı iç-dış yıkama ve bakım ücretlerinin de buna paralel olarak arttığına dikkat çeken Demirhan, “Hem malzeme fiyatları artmış hem personel maaşları hem de kiralar artmış. Biz zaten oto alım satımı da yapmasak bu işi bırakacaktık. Çünkü maliyetler yüzünde kazancımız olmuyor” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.