“Pazarcı esnafımıza destek verelim”

Semt pazar ziyaretlerine devam eden HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammed Şerif Durmaz, semt pazarı esnafına destek olunması çağrısında bulundu.

“Pazarcı esnafımıza destek verelim”
Yayınlama: 08.08.2023 14:46:21
53
A+
A-

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammed Şerif Durmaz ve beraberindeki teşkilat üyeleri ile birlikte seçim öncesi yaptığı semt pazarı ziyaretlerine devam etti. Semt pazarları ziyareti ile ilgili açıklama yapan Durmaz, “Teşkilat üyelerimizle birlikte ilimiz merkezde bulunan semt pazarlarına yönelik ziyaretlerimizi 14 Mayıs seçimleri öncesinde yapıyorduk. Seçim sonrası da pazarcı esnafını ziyaret ederek kendileriyle piyasanın durumunu konuştuk. Ziyaret ettiğimiz pazarcı esnafı ürün fiyatlarının yüksek olmasından dolayı vatandaşların ihtiyaçlarını istenilen ölçüde karşılayamadığını belirtiler. Fiyatların yüksek olması halkın alım gücünü ciddi anlamda düşürmüştür. Bu durumdan hem vatandaş hem de esnaf şikayetçidir” dedi.

Semt pazarı ziyaretlerinde esnafın sorun ve beklentilerini kendilerinden dinlediklerini belirten Durmaz, “Semt pazarı ziyaretimizde pazar sorumlusu Halit Siyak ile de görüşerek esnafın beklentilerini ve pazarın eksikliklerini konuştuk. Semt pazarlarında hırsızlık olaylarına karşı bayan güvenlik görevlilerinin bulundurulması talebinde bulundular. Bu vesileyle bu sorunu dile getirmiş olalım. Batmanlı hemşerilerimiz semt pazarları konusunda hassas davranarak esnafa destek vermelidir. Hem pazarcı esnafımızı desteklemek hem de daha ekonomik olması açısından vatandaşlarımız semt pazarlarını tercih etmelidir. Bizler HÜDA PAR olarak hizmet odaklı siyaset üretmeye, vatandaşlarımızın ve esnafımızın yanında bulunmaya, sorun ve taleplerini dinlemeye ve bizlere iletilen sorunların çözülmesi için girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.