“Provokasyonla karşı karşıyayız”

MHP Batman İl Başkanı Muhammed Arif Çetin, İsveç’te polis gözetiminde kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yapılan alçak saldırının kabul edilemez olduğunu söyledi.

“Provokasyonla karşı karşıyayız”
Yayınlama: 07.08.2023 13:44:04
Düzenleme: 07.08.2023 14:27
98
A+
A-

“İsveç’te İsveç polisi nezaretinde kutsalımız ve rehberimiz Kuran-ı Kerim-e yönelik küstahça saldırıyı şiddetle kınıyorum” diyen Başkan Çetin, “İslam dünyasının tahrik edildiği, hakir görüldüğü ve aşağılandığı ve yine başka bir provokasyonla karşı karşıyayız. İslam alemini incitecek hal ve hareketlere girerken bunu da İsveç polisi nezaretinde yapma gafletine ve ihanetine sürüklendiler” diye konuştu.

“EN BÜYÜK TEPKİ BAHÇELİ VE ERDOĞAN’DAN GELDİ”

MHP’li Çetin açıklamasına şöyle devam etti; “Özellikle Ortadoğu halklarından seçilen bu provokatörler fikir ve özgürlükten anladıkları İslam’ı ve kutsalımız Kur-an’ı Kerim’i aşağılayacak her türlü eylemi yapmaktır. Bu fikir özgürlüğü değildir. Dünyanın dört bir yanından bırakın ses çıkmayı yorum yapan az insan var. Yine her zamanki gibi en gür ses Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’den ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan çıkmıştır. Türkiye olarak İslam dünyasının güçlü ve gür sesi olmaya devam edeceğiz. Bu millet İslam’ın sancaktarlığını 1000 yıldır yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir. İslamı ve mukaddesatlarımızı hedef alan saldırı ve provokasyonlar karşısında gerektiği yer de yek vücut olmuştur ve olmaya da devam edecektir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.