Ramanlı, kurum ziyaretlerinde

Kurum ziyaretlerinde bulunan Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Batman’ın yatırım ve gelişimin önünde bulunan engelleri kaldıracaklarını kaydetti.

Ramanlı, kurum ziyaretlerinde
Yayınlama: 16.08.2023 16:45:15
35
A+
A-

Batman’da ziyaret ve programlarına devam eden HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, beraberinde HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Yanaç, Batman İl Başkanı Davut Şahin, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz ve partililerden oluşan bir heyetle kurumları ziyaret etti. Batman Milletvekili Ramanlı, Tarım Orman İl Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve DSİ 103. Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ederek çalışmaları ile ilgili brifing aldı.

Ramanlı’nın Tarım Orman İl Müdürlüğü ziyaretinde Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aydın, tarım alanında projelerin desteklenmesi ve hibeler konusunda gerçekleştirilen projelerle ilgili brifing verdi. Özellikle Batman’ın Antep fıstığı yetiştiriciliğinde iyi bir ivme kazanıldığını belirterek, tarım alanında Batman’ın kendine yetebilecek bir üretim yapılması için teşvik ve desteklerin arttırılması için çalışmalarının olduğunu ifade etti. Orman İşletme Müdürlüğünde Müdüre Huriye Öztürk ile görüşen Ramanlı, il geneli ağaçlandırma çalışmalarını ve ağaçlandırılan bölgeler hakkında yapılanlar ile ilgili bilgi aldı. Devlet Su İşleri 103. Şube Müdürlüğü ziyaretinde Milletvekili Serkan Ramanlı’yı karşılayan Şube Müdürü Mehmet Eşref İnal, Batman genelinde Sol Sahil Sulama, Sağ Sahil Sulama, Taşkın Koruma, Heyelan Koruma, boğulma vakalarının önüne geçmek için yapılan çalışmaları ve tarım arazilerinin sulanması ile ilgili brifing verdi.

“ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ”

Tarım konusunda Batman’ın geçmişten gelen bir başarısının olduğunu aktaran Ramanlı, “Tarım alanlarında yapılan her proje halkımız için büyük bir başarıdır. Batman için çalışan tüm kurumları destekleyeceğiz ve Batman’ın yatırım ve gelişimin önünde bulunan engelleri kaldıracağız” dedi. Ramanlı, ilçe ve köy ziyaretlerinde gündeme gelen Ziyaret Çayönü Mezrası (Zeynika) köyünde geçtiğimiz günlerde boğulan iki çocuğun olduğunu ve bir önlem alınması konusunda DSİ Şube Müdürü ile görüştü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.