“Sorunları hep beraber çözeceğiz”

Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Sason Kaymakamı Murat Mete’yi makamında ziyaret ederek, Sasonlu vatandaşların sorunlarını hep birlikte çözeceklerini kaydetti.

 “Sorunları hep beraber çözeceğiz”
Yayınlama: 06.08.2023 15:16:37
56
A+
A-

Yoğun program ve ziyaretlerine devam eden HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Sason Kaymakamı Murat Mete’yi ziyaret ederek Sason’la ilgili projeleri değerlendirdi. Kaymakamlık ziyaretinde vatandaşların ilettiği sorunları Kaymakam Mete’ye aktaran Ramanlı, “Sason’un yeri bizim için çok farklı. Vatandaşların sorunlarının çözümü içinde sizleri çözüm mercileri arasında ilk adım olarak görüyoruz. Sason köylerimizi ve mahallelerini dolaştık. Vatandaşların sorunlarını dinledik. Bu sorunların çözümü noktasında yapılacaklarla ilgili fikir alışverişinde bulunmak istiyorum” dedi. Ramanlı, vatandaşlara seçim öncesi kendilerine ilettikleri taleplerini Ankara’da gerekli mercilere ilettiklerini söyledi.

“SASON YOLU EN KISA SÜREDE ÇÖZÜLMELİ”

Sason’un çözüme kavuşturulması için bekleyen önemli bazı sorunlarını Kaymakam Mete’ye ilettiklerini belirten Ramanlı, “Batman-Sason arası yolun bir çözüme kavuşturulması için gerekli merciler ile iletişime geçtik. Bu sorun inşallah en kısa sürede çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bir diğer talepleri Sason’a doğalgaz hizmetinin getirilmesi. Ak Parti Batman Milletvekili Ferhat bey ile bu sorunun üzerinde durduk. Kendisi de bu konuda bize destek oluyor. Vatandaşlarımızın sorunlarını hep beraber çözeceğiz inşallah. Korucuların haklarının verilmesi sorununun çözümü için de çabalayacağız” diye konuştu. Ramanlı, Sason’un kış aylarında hava kirliliğinin çok olması, köy yollarının düzeltilmesi ve Sason’un turistik yerlerinin kullanımında kolaylaştırılması konuları olduğunu sözlerine ekledi.

“VAKIF KÖMÜRLERİ HAVA KİRLİLİĞİNE YOL AÇIYOR”

Sason Kaymakamı Murat Mete’de, Milletvekili Ramanlı’nın ziyaretinden memnun kaldığını belirterek, “Vatandaşların çözüm merci olarak bulunmak bizim asli vazifelerimiz arasında. Bende düzenli periyotlarla vatandaşlarımızı ziyaret ediyorum. Gerçekten sizin yaptığınız da takdire şayan. Sason’un turistik yerlerinin yol çalışmalarını gözden geçirdik. Yeni yol güzergahları üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Sason’un kışın yaşadığı hava kirliliğinin de ilk temel sebebi verilen vakıf kömürleri. Bununda önüne geçmek için belediye ile baca filtreleri üzerine bir çalışma yapılmasının gerekliliği doğmuş oldu. Sizler ile birlikte Sason’un bütün sorunlarını çözmüş olacağız” dedi. Sason’un sorunları ile ilgili istişarelerinden sonra Kaymakam Mete’nin sunduğu projeleri inceleyen Ramanlı projeleri takdir etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.