Taksi durağı için kulübe istiyorlar

Batman Cumhuriyet Meydanında yıllardır taksicilik yapan Meydan Taksi yetkilileri, belediyeden kendilerine durak yapılmasını istediler. 

Taksi durağı için kulübe istiyorlar
Yayınlama: 10.08.2023 13:31:15
70
A+
A-

Cumhuriyet Meydanında yaklaşık 40 yıldır taksicilik yaptığını belirten Nasrettin Türker, “Şuan mevcut 4 adet aracımız var. Yer olarak sıkıntımız var.  Bu durum işlerimizi de olumsuz etkiliyor.  Daha önce burada kulübemiz vardı ama meydanda yapılan park düzenlemesinde kulübemizi de bozdular ama bir daha yapılmadı. Oysa belediye bize tekrar kulübe yapılacağını söylemişti” dedi.

“BARINACAK YERİMİZ YOK”

Barınacak yerleri olmadıkları için sıkıntı yaşadıklarını kaydeden 62 yaşındaki deneyimli taksici Türker, “Barınacak bir yerimiz, kulübemiz olmadığından dolayı kahvehanede oturuyoruz. Belediye bize durak inşa etseydi bu sıkıntılarımız bitmiş olurdu. Kışın soğuğunda, yağmurda sığınacağımız bir yerimiz yok. Bir an önce  bize durak yapılması için yetkililere çağrıda bulunuyoruz” dedi.

“HER AY İŞGALİYE PARASI ÖDÜYORUZ ”

Yaklaşık 30 senedir meydanda taksicilik yaptığını hatırlatan  60 yaşındaki Halit Dağ, “Durağımız bozulunca araçlarımızı meydanın dışına, yol kenarına almak zorunda kaldık. Ama sağlı- sollu geçen araçlarla bir arada park etmek, taksicilik mesleğini ifa etmek zor oluyor.  Bazen geçen arabalar taksi araçlarımıza çarpıyor. Buna rağmen belediyeye her ay belli miktarda işgaliye parası ödüyoruz.  Kısacası hem park sıkıntımız var hem de kulübesiziz. Belediyeden kulübenin yanı sıra, araçlarımızın müstakil şekilde park etmesi için cep park alanı istiyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.