“Tarihi meydanımıza sahip çıkılsın”

Vatandaşlar, Batman Çarşı merkezindeki Cumhuriyet Meydanında oturma bankı eksikliği, yetersiz ağaç bakımı, zemindeki hasarlı alanlar, yetersiz ATM kulübeleri gibi birçok sıkıntının olduğunu belirterek tepki gösterdiler.

“Tarihi meydanımıza sahip çıkılsın”
Yayınlama: 01.08.2023 11:32:54
66
A+
A-

“FISKİYELER TUZAK GİBİ”

Cumhuriyet Meydanının tarihsel açıdan Batman’ın sembolü olduğunu kaydeden emekli vatandaşlardan Ahmet Oğhan, “Fıskiye yapmışlar ama bozuk. İnsanlar, aileler ve çocuklar üzerindeki parkelerden geçince içine düşüp yaralanıyorlar. Adeta gizli bir tuzaktır. Hatta bir defasında bir kadın ayağı oraya sıkışıp yaralanınca ambulans gelip hastaneye götürdü. Araçlar girdiği için hasar görüyor. Bir defasında temizlik arabası fıskiyeli havuzun üstünden geçerken içine düştü” dedi.

“BANKLAR YETERSİZ ”

Cumhuriyet Meydanında bulunan parktaki oturma banklarının yetersiz olduğunu kaydeden Oğhan, “Buradaki park dinlenme yeridir ama bank yetersiz olduğundan 10 kişi oturamıyor. Ayrıca banka ATM’leri yetersiz. Böyle olunca da çevredeki banka ATM’lerinde yığılmalar oluşuyor. Eğer ATM’ler olursa, bankalar önünde kaldırımlara kadar taşan kuyruklar da hafifleyecek. Oysa Batman için zaruri bir ihtiyaçtır.  Gündemde park kenarına ATM’ler inşa edilecek söylentisi vardı ama herhangi bir gelişme yok. Buradaki park güzelleşirse, eksiklikler giderilip canlandırılırsa ekonomik açıdan da olumlu olur. Esnaflar iş yapar, hareketlilik olur. Parktaki ağaçlar uzun süredir sulanmıyor. Parkın girişinde su patlağı vardı. Çalışma yaptılar ama zemini onarmadan gittiler. Oysa Çarşı denince akla Cumhuriyet Meydanı geliyor. Bu olumsuzluklar Batman’a yakışmıyor” dedi.

“SAKATLIKLAR YAŞANIYOR”

Meydanda esnaflık yapan vatandaşlardan Cemal Kahraman, “Burada kazalar oluyor. İnsanlar havuz fıskiyeleri platformunun üzerinden geçince sakatlanıp hastanelik oluyorlar. Fıskiyeler daha işlevsel hale getirilebilir. Zaten çalışmıyor. Aynen Gülistan Caddesinde bulunan süs havuzları gibi buraya da yapılabilir. Böylece daha güvenli bir ortam sağlanmış olur” diye konuştu.

“MEYDANDAKİ PARK İŞLEVSEL OLMALI”

Bir başka vatandaş Süleyman Ekinci ise, “Burada neredeyse bir sene önce su patlağı vardı. Gelip patlağı onardılar ama hafriyatı doldurup öylece bıraktılar. Bozuk zemin aylar geçmesine rağmen aynı şekilde duruyor. Bu da görüntü kirliliği oluşturuyor.  Burada ağaçları sulamaya yarayan fıskiyelerin çoğu bozuk. Ağaçları çoğunlukla çevre sakinleri ya da esnaflar suluyor. Kısacası bu haldeki park Batman’a yakışmıyor. Daha modern ve işlevsel bir park alanının meydana kazandırılması yönünde yetkililere çağrımızı yineliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.